11 Декември, 2023
0.0271

СЕКОГАШ БЕА НАСМЕАНИ, МАЛОТО ДЕВОЈЧЕ ИМ МАВТАШЕ НА СИТЕ ДОДЕКА ПОМИНУВАА - соседите не можат да поверуваат дека таткото монструм си ја задави малата ќеркичка

Објавено во: Балкан 05 Октомври, 2022

Добивај вести на Viber

Марко Б.(35) од Вршац, кој вчера ја удави својата двегодишна ќерка, а потоа се обеси, страшното злосторство го објавил испраќајќи СМС на сопругата Сузана со која бил во процес на развод.

На куќата на несреќната жена е закачена потврдата за смртта на девојчето, а нејзините играчки се насекаде низ дворот.

- Со тажно срце ги известуваме нашите роднини, пријатели и познаници дека нашата драга и драга Петра Будимировиќ почина на 4 октомври во третата година. Погребот ќе се изврши на 6 октомври во Вршац во 16 часот од капелата. Почивај во мир – стои на умреницата.

Мајките на соседите за Курир.рс велат дека сите биле во шок кога слушнале што се случило.

- Тие доаѓаа овде неколку пати месечно. Ја познавам одамна, а него одредено време. Ги гледавме како се шетаат со детето уште во количка - рекле соседите и додале:

- Секогаш беа насмеани. Малото девојче одеше и им мавташе на сите додека поминуваа. Тие беа секогаш фини и културни. Не личеше на чудовиште. Најчесто слушате викање, врева и расправии од соседите, но никогаш од нив. Никогаш не би помислиле на ова.

На невидената трагедија, според неофицијални информации, и претходела раскинувањето на Сузана Б. и Марко Б., како и пријавата за семејно насилство што таа неодамна ја поднела против него. Наводно, девојчето вчера било со татко и по решение на Центарот за социјална работа. Пред злосторството, според неофицијални информации, односно пред хоророт што потоа го направил Марко Б, имало порака.

- Ќе го убијам детето и себеси - пишувало во пораката што и ја испратил на сопругата со која бил во процес на развод.

Исплашената жена веднаш повикала полиција, која притрчала во нивниот стан и затекнала страшна глетка. Соседот за Курир изјави каква страшна глетка затекнал вчера.

- Вчера излегов од станот, тој ми беше прв сосед. Кога погледнав кон нивниот стан, видов дека вратата е полуотворена. Мртво девојче лежело на подот, било полуголо. Тоа е најстрашното нешто што сум го видел во животот, верувајте не сум го видел - рекол соседот и додал дека не слушнал никаков шум.

Извор: Курир.рс

Фото: Фејсбук

* Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2023 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

КОЛКУ СЕ „БОГАТИ“ БАЛКАНСКИТЕ ПЕНЗИОНЕРИ, СПОРЕДБА ВО РЕГИОНОТ - еве каде се македонските на листата

КОЛКУ СЕ „БОГАТИ“ БАЛКАНСКИТЕ ПЕНЗИОНЕРИ, СПОРЕДБА ВО РЕГИОНОТ - еве каде се македонските на листата

ПО ТРИ МЕСЕЦИ ОБНОВЕНА ЖЕЛЕЗНИЧКАТА ЛИНИЈА СОЛУН - АТИНА: Но, и понатаму има линии кои не се воспоставени

ПО ТРИ МЕСЕЦИ ОБНОВЕНА ЖЕЛЕЗНИЧКАТА ЛИНИЈА СОЛУН - АТИНА: Но, и понатаму има линии кои не се воспоставени

ЛОШИ ВЕСТИ ОД ГЕРМАНИЈА: Почнаа отпуштањата во хрватските компании, некои отпуштија и до 20 проценти од вработените

ЛОШИ ВЕСТИ ОД ГЕРМАНИЈА: Почнаа отпуштањата во хрватските компании, некои отпуштија и до 20 проценти од вработените

МАКЕДОНЦИТЕ ВО АЛБАНИЈА ТРПЕЛЕ ПРИТИСОЦИ ДА СЕ ПИШАТ БУГАРИ НА ПОПИСОТ: За тоа го известиле и Народниот правобранител во Тирана

МАКЕДОНЦИТЕ ВО АЛБАНИЈА ТРПЕЛЕ ПРИТИСОЦИ ДА СЕ ПИШАТ БУГАРИ НА ПОПИСОТ: За тоа го известиле и Народниот правобранител во Тирана

ВУЧИЌ НА ТИК ТОК: Како Џек Спароу го донесе Џони Деп во Белград? ВИДЕО

ВУЧИЌ НА ТИК ТОК: Како Џек Спароу го донесе Џони Деп во Белград? ВИДЕО

БУГАРИЈА ДА ГИ ГАРАНТИРА ПРАВАТА НА МАКЕДОНСКИТЕ МАЛЦИНСТВА: Еве што им порача Комитетот за елиминација на расна дискриминација на ОН

БУГАРИЈА ДА ГИ ГАРАНТИРА ПРАВАТА НА МАКЕДОНСКИТЕ МАЛЦИНСТВА: Еве што им порача Комитетот за елиминација на расна дискриминација на ОН

БЕЛГРАД НА ВОДА ИСПАДНА ОД ИГРА: Растербајтерите не купуваат станови таму

БЕЛГРАД НА ВОДА ИСПАДНА ОД ИГРА: Растербајтерите не купуваат станови таму

„ОВАА КАНАДА ДЕНЕС НЕ Е ЗЕМЈА ВО КОЈА БИ ДОШОЛ“ Горан брутално за кириите, платите,цените и кредитите

„ОВАА КАНАДА ДЕНЕС НЕ Е ЗЕМЈА ВО КОЈА БИ ДОШОЛ“ Горан брутално за кириите, платите,цените и кредитите

ИСЧЕЗНА 17 ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ ВО СРБИЈА - мајката очајно ја бара Сара Петровиќ од Борча

ИСЧЕЗНА 17 ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ ВО СРБИЈА - мајката очајно ја бара Сара Петровиќ од Борча