06 Декември, 2022
0.0220

СЕКОГАШ БЕА НАСМЕАНИ, МАЛОТО ДЕВОЈЧЕ ИМ МАВТАШЕ НА СИТЕ ДОДЕКА ПОМИНУВАА - соседите не можат да поверуваат дека таткото монструм си ја задави малата ќеркичка

Објавено во: Балкан 05 Октомври, 2022

Добивај вести на Viber

Марко Б.(35) од Вршац, кој вчера ја удави својата двегодишна ќерка, а потоа се обеси, страшното злосторство го објавил испраќајќи СМС на сопругата Сузана со која бил во процес на развод.

На куќата на несреќната жена е закачена потврдата за смртта на девојчето, а нејзините играчки се насекаде низ дворот.

- Со тажно срце ги известуваме нашите роднини, пријатели и познаници дека нашата драга и драга Петра Будимировиќ почина на 4 октомври во третата година. Погребот ќе се изврши на 6 октомври во Вршац во 16 часот од капелата. Почивај во мир – стои на умреницата.

Мајките на соседите за Курир.рс велат дека сите биле во шок кога слушнале што се случило.

- Тие доаѓаа овде неколку пати месечно. Ја познавам одамна, а него одредено време. Ги гледавме како се шетаат со детето уште во количка - рекле соседите и додале:

- Секогаш беа насмеани. Малото девојче одеше и им мавташе на сите додека поминуваа. Тие беа секогаш фини и културни. Не личеше на чудовиште. Најчесто слушате викање, врева и расправии од соседите, но никогаш од нив. Никогаш не би помислиле на ова.

На невидената трагедија, според неофицијални информации, и претходела раскинувањето на Сузана Б. и Марко Б., како и пријавата за семејно насилство што таа неодамна ја поднела против него. Наводно, девојчето вчера било со татко и по решение на Центарот за социјална работа. Пред злосторството, според неофицијални информации, односно пред хоророт што потоа го направил Марко Б, имало порака.

- Ќе го убијам детето и себеси - пишувало во пораката што и ја испратил на сопругата со која бил во процес на развод.

Исплашената жена веднаш повикала полиција, која притрчала во нивниот стан и затекнала страшна глетка. Соседот за Курир изјави каква страшна глетка затекнал вчера.

- Вчера излегов од станот, тој ми беше прв сосед. Кога погледнав кон нивниот стан, видов дека вратата е полуотворена. Мртво девојче лежело на подот, било полуголо. Тоа е најстрашното нешто што сум го видел во животот, верувајте не сум го видел - рекол соседот и додал дека не слушнал никаков шум.

Извор: Курир.рс

Фото: Фејсбук

Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2022 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

Кога Хрватска ќе игра во четврт финалето на Светското првенство?

Кога Хрватска ќе игра во четврт финалето на Светското првенство?

Дали професорката од Трстеник доби извинување од учениците кои ја исмеваа?

Дали професорката од Трстеник доби извинување од учениците кои ја исмеваа?

БРНАБИЌ: Ембаргото на руската нафта ќе влијае на економијата, ама Србија е енергетски стабилна земја

БРНАБИЌ: Ембаргото на руската нафта ќе влијае на економијата, ама Србија е енергетски стабилна земја

ЗАПОЧНУВА ШОПИНГ ЛУДИЛОТО - Хрватите очекуваат дека ќе го надминат минатогодишниот рекорд

ЗАПОЧНУВА ШОПИНГ ЛУДИЛОТО - Хрватите очекуваат дека ќе го надминат минатогодишниот рекорд

Маркетите ангажираат обезбедување поради кражба на храна - се краде се, од путер до кроасани

Маркетите ангажираат обезбедување поради кражба на храна - се краде се, од путер до кроасани

ТАТО, НЕ МОЖАМ ДА ГО ИЗДРЖАМ ОВА - Се огласи таткото на ученикот од Трстеник кој се обиде да се самоубие

ТАТО, НЕ МОЖАМ ДА ГО ИЗДРЖАМ ОВА - Се огласи таткото на ученикот од Трстеник кој се обиде да се самоубие

Рама: Катастрофално за тебе и Србија ако не дојдеш на Самитот

Рама: Катастрофално за тебе и Србија ако не дојдеш на Самитот

Хрватска со иста судбината како Германија и Австрија - Пред пет години не можевме да го замислиме ова

Хрватска со иста судбината како Германија и Австрија - Пред пет години не можевме да го замислиме ова

Бугарски министер му се закани на холандскиот премиер: Руте да внимава што зборува

Бугарски министер му се закани на холандскиот премиер: Руте да внимава што зборува