23 Февруари, 2020
0.0310

Шеикот пак се враќа во Србија

Објавено во: Балкан 29 Јануари, 2013

Наскоро се очекува потпишување на големи договори меѓу Србија и Обединетите Арапски Емирати, првенствено со Југоимпорт SDPR и одбранбената индустрија. Како што пишува Блиц, шеикот Мохамед бин Зајед Ал Нахјан се враќа во нова посета на Србија, но овој пат тоа ќе биде исклучиво од приватниот карактер. Весникот објавува дека домаќин на чеикот ќе биде вицепремиерот Александар Вучиќ, а доаѓањето на принцот ќе биде надвор од очите на јавноста. Шеикот од ОАЕ, покажа великодушност кога на Министерството за одбрана му подати три оклопни возила „Мерцедес GL 600". Во исто време, Бин Зајед му подари на Вучиќ најмодерна снајперска пушка, која пак вицепремиерот ја подари на српската армија, пишува Блиц.

Можеби ќе ве интересира

ТЛОТО НЕ МИРУВА - Силен земјотрес кај турско-иранската граница, најмалку 7 загинати

ТЛОТО НЕ МИРУВА - Силен земјотрес кај турско-иранската граница, најмалку 7 загинати

Путин го советувал Вучиќ да го купи ракетниот систем Панцир

Путин го советувал Вучиќ да го купи ракетниот систем Панцир

ОВДЕ МОЖЕТЕ ДА КУПИТЕ КУЌА ЗА БАДИЈЛА - еве што треба да исполните

ОВДЕ МОЖЕТЕ ДА КУПИТЕ КУЌА ЗА БАДИЈЛА - еве што треба да исполните

(ФОТО) Сакала преку врзани чаршафи да се симне од трети кат - еве што ја снашло

(ФОТО) Сакала преку врзани чаршафи да се симне од трети кат - еве што ја снашло

СЕ ОГЛАСИ ВЕДРАНА РУДАН ЗА СКАНДАЛОТ - конечно сите знаат која е Јосипа Лисац

СЕ ОГЛАСИ ВЕДРАНА РУДАН ЗА СКАНДАЛОТ - конечно сите знаат која е Јосипа Лисац

СЕ СПОМЕНА ЛУКСУЗНА ВИЛА: Борисов тврди дека нема имот во Барселона

СЕ СПОМЕНА ЛУКСУЗНА ВИЛА: Борисов тврди дека нема имот во Барселона

КРАЈ ЗА БОНДСТИЛ: Американските трупи ќе се повлечат од Косово?

КРАЈ ЗА БОНДСТИЛ: Американските трупи ќе се повлечат од Косово?

Борисов осомничен за наводно перење пари во Шпанија?!

Борисов осомничен за наводно перење пари во Шпанија?!

ИНИЦИЈАТИВА ЗА РЕФЕРЕНДУМ: Ова би значело излез на Бугарија од ЕУ?

ИНИЦИЈАТИВА ЗА РЕФЕРЕНДУМ: Ова би значело излез на Бугарија од ЕУ?