13 Јули, 2024
0.0677

ШОКАНТНИ ВЕСТИ ДОАЃААТ ДИРЕКТНО ОД ПАЛАТАТА, НАЈБЛИСКИТЕ СОРАБОТНИЦИ НЕ ЈА ВИДЕЛЕ КЕЈТ СО МЕСЕЦИ - „Не ни даваат ниту да разговараме со принцезата“

Објавено во: Стил 16 Март, 2024

Добивај вести на Viber

Во екот на гласини за Кејт Мидлтон, мистериозната операција, фото-скандалот, доаѓаат уште вознемирувачки вести. Високите соработници во палатата Кенсингтон, наводно, не биле во контакт со Кејт по операцијата, што е без преседан бидејќи тоа се луѓето кои вообичаено ја следат внимателно.

„Неколку од постарите соработници на Кејт Мидлтон не можеа да ја видат или да разговараат со неа и не беа свесни за операцијата се додека не се објави веста, па затоа ги фати необично. „Само неколку луѓе знаат што навистина се случува“, изјави извор од палатата за US Weekly.

Во јануари, палатата Кенсингтон објави изненадувачка објава дека Кејт (42) „закажала операција на абдоменот“ и дека ќе остане во болница до две недели.

Се очекуваше Кејт да ги продолжи своите кралски должности дури „по Велигден“.

Откако излезе од болница, изворот на Us Weekly тврди дека Кејт имала двајца посетители: кралот Чарлс III и кралицата Камила.

Сепак, кралски инсајдер забележува дека постоела „превез на тајност“ околу принцезата, што наводно предизвикало дополнителна конфузија и загриженост.

Британските медиуми стапија во контакт со прес-службата на Кенсингтонската палата за коментар на забелешката на изворот, но не добија одговор.

Откако теоретичарите на заговор на социјалните мрежи беа наведени да веруваат дека принцезата исчезнала поради сè, од тајни брачни проблеми до бразилско подигнување на задникот, сомнителна фотографија од Кејт и децата беше објавена за Денот на мајката во Велика Британија.

Обожавателите речиси веднаш забележаа дека сликата е преработена, а фотоагенциите - вклучително и Асошиејтед прес - набргу потоа издадоа известување за отстранување, потврдувајќи дека е лажна.

Инстаграм исто така додаде предупредување на сликата, истакнувајќи дека таа е „изменета“ на некој начин.

Самата Кејт подоцна се извини преку објава на X Network, велејќи дека „како и многу фотографи аматери“, таа „повремено експериментира со уредувањето“.

„Сакав да се извинам за конфузијата предизвикана од семејната фотографија што ја споделивме вчера“, додаде таа во изјавата објавена минатата недела.

Сепак, некои веруваа дека Кејт всушност не ја напишала објавата, а инсајдерот сега изјави за Us Weekly дека објавувањето на необичната фотографија за Денот на мајката наводно било „колективна одлука“.

„Идејата беше дека Кејт може да им се заблагодари на јавноста за целата нивна поддршка и во исто време да стави крај на некои од тие смешни гласини за заговор“, тврди инсајдерот.

Нова.рс