23 Февруари, 2024
0.0246

ШТО НАПРАВИ МАДОНА ШТО ТОЛКУ ЈА ЗГРОЗИ ЈАВНОСТА? Експертите велат дека претерала

Објавено во: Стил 11 Февруари, 2023

Добивај вести на Viber

Појавувањето на Мадона на неодамнешното доделување на наградите Греми покрена многу прашања.

Таа е една од најпознатите везди во светот, но кога се појави на сцената, многу корисници на социјалните мрежи не можеа а да не се запрашаат што всушност се случило со нејзиното лице.

Многумина се прашуваа дали 64-годишната пејачка отиде предалеку под ножот, а „Дејли мејл“ ги пренесува мислењата на пластичните хирурзи кои ги споделија своите верувања дека новото лице на Мадона е резултат на филери и ботокс, како и кревање на лицето и операции на носот.

Д-р Мајкл Хорн, пластичен хирург од Чикаго, верува дека Мадона неодамна посетила пластичен хирург.

Тој верува дека таа не само што го затегнала лицето, што е многу очигледно, туку и го оперирала носот.

– Во последните неколку години, Мадона правеше низа пластични операции – вели доктор Хорн.

- Таа отиде на лифтинг на лицето, тоа е очигледно бидејќи нејзината кожа е затегната и без брчки. Нејзините очи изгледаат помали, веројатно поради влечењето на кожата при затегнување - објаснува понатаму.

Мадона порано имаше природен нос кој и одговараше на нејзиното лице, но оваа нова верзија има позашилен врв и изгледа премногу тесен.

- Исто така, очигледна е употребата на ботокс на многу делови од нејзиното лице и отсуството на изразени брчки, како и нејзините минимални движења на лицето за време на говорот - истакнува хирургот.

- Она што најмногу се забележува е драстичната промена на обликот на нејзиното лице.

Хирургот тврди дека со текот на времето користела премногу филери кои и давале на лицето пополн изглед со тоа што ја одземала природната коскена структура што ја имала некогаш.

Исто така, јаболчниците и се поистакнати и изгледаат неприродно високо - додава докторот и ја посочува промената на дебелината на веѓите и линијата на косата, сугерирајќи дека можеби нешто направила на овие места.

- Изгледа дека направи и подигнување на веѓите, што е уште позабележително поради нејзините тенки веѓи кои претходно беа дебели - заклучува хирургот.

ФОТО: Машки магазин