01 Јуни, 2023
0.0262

СИ ЈА ФРЛИЛА ЌЕРКИЧКАТА ОД ТРЕТИ КАТ, ПА СКОКНАЛА ПО НЕА - соседите во солзи, велат, можевме ова да го спречиме

Објавено во: Балкан 13 Мај, 2022

Добивај вести на Viber

Страшна вест утрово ја потресе Србија. Српските медиуми јавуваат дека мајка си го фрлила детето од балкон, па потоа скокнала по него. 

Во улицата Грге Јанкеша во Мириево утрово околу 8 часот мајката М.К, и нејзиното дете, паднале од третиот кат од ходникот на зградата, а соседката која бил сведок на страшната несреќа рекол дека глетката била шокантна, јавува Курир.рс.

Слушнав дека нешто пукна. Таа прво го фрли детето, па скокна по него, малата врескаше и плачеше. Кога пристигна брзата помош ја довикуваа, но таа не одговараше“, вели таа.

Таа вели дека соседката бил проблематична, по цел ден викала и врескала, фрлала работи низ прозорец и пиела антидепресиви. 

Соседката изјавила дека еден од станарите на зградата прв им пришол на помош на сопругата и детето.

„Истрча веднаш напред и се фати за глава. Слушнав дека имал проблем со неа. Си ја држеше главата и викаше, зошто претходно не ја пријавив, можеби ќе го спасев детето“, објаснува соседката.

Како што дознаваме Курир.рс, пред неколку дена го барала клучот од покривот под изговор дека сака да му го покаже погледот на детето. И соседите велат дека постојано ја тепала и малтретирала ќерка си.

Како што пишува Блиц.рс, М.К.(40) која утрово со своето петгодишно дете скокна од третиот кат од зградата на улицата Грке Јанкеша во Мириево со своето петгодишно дете е во болница. Маж дошол на местото на несреќата и веднаш почнал да плаче и рекол дека М.К. најавила дека ќе го направи ова!

Како што дознаваме, соседите на М.К. знаат малку, велат таа се развела пред две години, и дека тие често се карале со неа во врска со нејзиното куче. 

Немале поим дека ќе се случи таков хорор, но човек кој дошол на местото на несреќата и веднаш почнал да плаче рекол дека ова го најавува М.К.

Детето е на околу 5 години и тоа и неговата мајка во свесна состојба се пренесени во Ургентниот центар. Како што се наведува, момчето било примено на одделот за интензивна нега, додека дијагнозата за мајката се уште е во тек.

Очевидци наведуваат дека мајката имала видливи повреди на едната нога.

Брза помош и полиција се на лице место, а се собраа и загрижени граѓани.

Мајката и детето паднале на трева, а не на тротоар, а тоа веројатно им го спасило животот.

Извор: Курир.рс и Блиц.рс

Фото: Курир.рс

Можеби ќе ве интересира

Дали Вјоса Османи ќе прифати нови избори во северно Косово?

Дали Вјоса Османи ќе прифати нови избори во северно Косово?

Макрон и Шолц бараат нови избори во северно Косово

Макрон и Шолц бараат нови избори во северно Косово

Курти: Која е смислата на јавните згради за државните функционери ако не се користат?

Курти: Која е смислата на јавните згради за државните функционери ако не се користат?

(ВИДЕО) Ќучук за тепачката во бугарското Собрание: Ова не е серија од Латинска Америка

(ВИДЕО) Ќучук за тепачката во бугарското Собрание: Ова не е серија од Латинска Америка

(ВИДЕО) ГО КРИТИКУВААТ ВУЧИЌ ЗОШТО РАЗГОВАРАЛ СО ЗЕЛЕНСКИ: Тој вели дека Украина не го признала Косово и секако ќе му подаде рака

(ВИДЕО) ГО КРИТИКУВААТ ВУЧИЌ ЗОШТО РАЗГОВАРАЛ СО ЗЕЛЕНСКИ: Тој вели дека Украина не го признала Косово и секако ќе му подаде рака

(ВИДЕО) СЕ ВЕЕЈА ЗНАМИЊА НА ГОЛЕМА АЛБАНИЈА: Албанците излегоа на протест во Јужна Митровица

(ВИДЕО) СЕ ВЕЕЈА ЗНАМИЊА НА ГОЛЕМА АЛБАНИЈА: Албанците излегоа на протест во Јужна Митровица

МИСТЕРИЈА СО ИСЧЕЗНУВАЊЕТО НА СРБИН ОД ГРЦИЈА - деталите кои сега ги проверува полицијата фрлаат сосема поинакво светло на овој случај

МИСТЕРИЈА СО ИСЧЕЗНУВАЊЕТО НА СРБИН ОД ГРЦИЈА - деталите кои сега ги проверува полицијата фрлаат сосема поинакво светло на овој случај

ЕКС ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ОПШТИНА ЗВЕЧАН: Ни порачуваат или да одиме во Србија или да одиме во затвор

ЕКС ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ОПШТИНА ЗВЕЧАН: Ни порачуваат или да одиме во Србија или да одиме во затвор

Таксистот даде исказ за масакрот, се плаши од семејството на Урош Блажиќ

Таксистот даде исказ за масакрот, се плаши од семејството на Урош Блажиќ