20 Април, 2024
0.0264

СЛИКАНА Е КАКО ТУРКА КОЛИЧКА - поранешната девојка на принцот Хари, Кресида Бонас го роди своето прво бебе

Објавено во: Стил 29 Ноември, 2022

Добивај вести на Viber

Принцот Хари обично изгледа мрзливо кога ќе се види во јавноста овие денови, но неговата поранешна девојка Кресида Бонас има причина да биде весела.

Актерката и модел (33) го роди своето прво дете.

Таа е видена како ја турка количката со своето бебе додека таа и нејзиниот сопруг, Хари Вентворт Стенли (33) се шетаат во Западен Лондон.

Кресида, која излегуваше со војводата од Сасекс две години до 2014 година, јавно не го објави името и полот на своето дете.

Таа се омажи за Вентворт Стенли, кој е партнер во инвестициска фирма за имот, во 2020 година. Тој е син на Маркионесата од Милфорд Хевен.

Среќната вест на Кресида доаѓа девет месеци откако и другата поранешна долгогодишна девојка на принцот Хари, Челси Дејви, роди момче со нејзиниот нов сопруг, хотелиерот Сем Катмор-Скот.

Принцот Хари и Кресида се разделија во 2014 година, наводно затоа што на Кресида ѝ здосадило „лупата“ што ја следела врската со член на кралското семејство.

Сепак, парот останува во добри односи и се дружи во слични кругови, меѓу најблиските пријатели на Кресида, принцезата Евгенија, која ја претстави двојката.

Извор: Dailymail

Можеби ќе ве интересира

Мемедоски е македонскиот претставник на „Светскиот избор за Мис и Мистер за глуви“ во Прага: Бог ме направил различен од другите, но ми подарил повеќе таленти

Мемедоски е македонскиот претставник на „Светскиот избор за Мис и Мистер за глуви“ во Прага: Бог ме направил различен од другите, но ми подарил повеќе таленти

МЛАДИТЕ БРИТАНЦИ НЕ ГО САКААТ КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Само еден член стои полошо од Хари и Меган

МЛАДИТЕ БРИТАНЦИ НЕ ГО САКААТ КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Само еден член стои полошо од Хари и Меган