05 Февруари, 2023
0.0194

Спасовски објасни зошто не се кандидирал за претседател на СДСМ

Објавено во: Македонија 01 Декември, 2022

Добивај вести на Viber

Mинистерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски вечерва во Само интервју на Канал 5 изјави дека било работа на проценка тоа што не се кандидираше за лидер на СДСМ. 

Вели дека било добро да се даде простор на други лица и на нова енергија. 

„Секогаш ќе има забелешки, никогаш нема да биде црно - бело, едноставно опозицијата ќе наоѓа забелешки. Тоа беа основните причини. Јас сум тука, давам и секогаш ќе давам поддршка на СДСМ“, рече Спасовски. 

За тоа дали би бил кандидат за претседател на државата, вели дека сега не е моментот за тоа да се зборува, затоа што имаме енергетска криза и други предизвици. 

Можеби ќе ве интересира

Протераниот бугарски пратеник очекува враќање на ветото за Македонија

Протераниот бугарски пратеник очекува враќање на ветото за Македонија

Како една тепачка на наркодилери во Охрид, стигна до Брисел

Како една тепачка на наркодилери во Охрид, стигна до Брисел

Дали ќе одговара Стојанов затоа што бараше податоци за македонски полицаец?

Дали ќе одговара Стојанов затоа што бараше податоци за македонски полицаец?

По кршењето на македонскиот клуб во Благоевград, Левица бара протестна нота да му се врачи на бугарскиот амбасадор

По кршењето на македонскиот клуб во Благоевград, Левица бара протестна нота да му се врачи на бугарскиот амбасадор

МНР: Ќе реагираме до ЕП за навредите на Јорданов, Бугарија не спречи радикали да дојдат на Деве Баир

МНР: Ќе реагираме до ЕП за навредите на Јорданов, Бугарија не спречи радикали да дојдат на Деве Баир

МАКЕДОНЦИТЕ ОД БУГАРИЈА: Веќе 17 години напади врз македонските клубови

МАКЕДОНЦИТЕ ОД БУГАРИЈА: Веќе 17 години напади врз македонските клубови

Бугарскиот европратеник Јорданов ги нарече Македонците „одродени Бугари“

Бугарскиот европратеник Јорданов ги нарече Македонците „одродени Бугари“

Љупчо Николовски: Крива Паланка покажа што е патриотизам и како не се потклекнува на навредите

Љупчо Николовски: Крива Паланка покажа што е патриотизам и како не се потклекнува на навредите

Македонскиот полициски синдикат: Полицајците најпрофесионално покажаа како се чува безбедноста на граѓаните и државата

Македонскиот полициски синдикат: Полицајците најпрофесионално покажаа како се чува безбедноста на граѓаните и државата