15 Јуни, 2024
0.0242

СПОРНА ОБЈАВА ЗА ФИНАНСИСКАТА СОСТОЈБА И ПОВРЕДАТА НА ГЛАВАТА - блиските на починатиот јутјубер порачуваат дека приказната за парите е сатира

Објавено во: Балкан 24 Мај, 2023

Добивај вести на Viber

Познатиот јутјубер Мирко Рашиќ (33) вчера бил пронајден мртов во Сурчин. Откако на социјалните мрежи и во некои медиуми се појавија коментари дека познатиот јутјубер си го одзел животот од финансиски причини, се јавија неговите роднини кои истакнаа дека видеото во кое тој ги спомнува финансиите е сатира, која е поврзана со изгледот на автомобилот од ревијата, која може да се види во неговото последно објавено видео.

Она што предизвика коментари е делот во кој Мирко Рашиќ споменува позајмување пари, долгови и враќање на долгови.

„Ти се јавуваат, те прекинуваат, ти бараат пари, а ти не сакаш да им ги дадеш, затоа што да им ги дадеш, немаше да го имаш тоа што го имаш, ниту Ренџот, ниту голф палка, ниту топче за голф, ниту терен за голф“, рече Мирко. Рашиќ во неговото последно видео кое беше објавено пред три дена, а сега на неговиот Јутјуб канал се огласија најблиските, кои оставија порака во описот на видеото:

- Повредата на главата на Мирко се случи на 24 април 2023 година, за време на уредување на студискиот објект. Снимањето на овој клип е реализирано на 26 април 2023 година. Затоа, повредата на главата и кажаните работи во клипот немаат врска со последните настани или со здравјето на Мирко. Ги замолуваме гледачите да не ги поврзуваат овие работи бидејќи речениците се кажани за финансиската состојба на сатирата поврзана со изгледот на автомобилот од ревијата. Ви благодариме за разбирањето.

Инаку, по трагичната вест на својот Инстаграм се огласи и неговата свршеница Маријана каде објави видео со нивни заеднички фотографии.

- Мојот недосонуван универзум, љубовта на мојот живот, најдобриот човек што некогаш сум го запознала и со кој ја доживеав најголемата среќа во мојот живот, се надевам дека си на подобро место и дека конечно си го нашол мирот што не успеавме да го создадеме на оваа планета. Знај само дека твојот лик и дело ќе живеат, бидејќи како што можеше да кажеш, не си ти бадијала Рашиќ, твоите зборови ќе живеат вечно! Никогаш не сум била погорда што сум официјално твоја вереница засекогаш, а неофицијално најгордата жена на светот што сум твоја! Запали ја ракетата, ајде да летаме на друга планета, свету мој! Погледни ме, ќе бидеш горд,, како и секогаш. Најгордиот Рашиќ (ќе го следам огнометот и ѕвездите кои паѓаат, не се грижи). До крајот на светот – напишала свршеницата на Мирко Рашиќ и продолжила:

- Не грижи се драг мој, кога повторно ќе се видиме ќе правиме планови од почеток. Те сакам засекогаш Среќно. Некои фотографии кои ги чекаа помирните денови од мојот живот, кога без страв би ја објавила среќата која е нереална. Жал ми е што не успеа да уживаш во него. Но не е важно љубов, ќе направиме нови. Ти си целиот мој свет. Мојата радост и среќа и тоа ќе биде засекогаш затоа што знаеш се. На сите ни покажа како е да се биде прекрасен човек, татко и партнер во животот. Погледни ме, се надевам дека никогаш нема да те разочарам. Толку многу прекрасни спомени... Никогаш, никогаш нема да дозволам луѓето да заборават каков човек си бил, никогаш. Поради тебе, драг мој, денес сум подобра личност. Можеме да го сметаме ова како прв танц што не го виде септември. Но, ништо од тоа сега не е важно, важно е дека си нашол мир – стои во емотивната објава.

Да потсетиме, Мирко Рашиќ, кој беше првиот јутјуб автомеханичар, изјави дека со овој занает се сретнал уште на рана возраст благодарение на неговиот татко, а потоа активно почнал да се занимава на 16 години. Имал свој сервис кој го отворил на 27 години, бидејќи по завршувањето на факултетот сепак решил да се врати на механиката.

Блиц.рс

Можеби ќе ве интересира

НАЈМИРНИ ЗЕМЈИ ВО СВЕТОТ: На листата се најде и една балканска држава

НАЈМИРНИ ЗЕМЈИ ВО СВЕТОТ: На листата се најде и една балканска држава

ЗА ПАПАДОПУЛУ, ТАБЛИТЕ СО ФИРОМ И СКОПЈЕ НЕ СЕ ПРАШАЊЕ: „Да зборуваме за големите прашања“, вели таа

ЗА ПАПАДОПУЛУ, ТАБЛИТЕ СО ФИРОМ И СКОПЈЕ НЕ СЕ ПРАШАЊЕ: „Да зборуваме за големите прашања“, вели таа

(ВИДЕО) ГРАД ВО СРБИЈА: Еве каква беше состојбата во Горњи Милановац

(ВИДЕО) ГРАД ВО СРБИЈА: Еве каква беше состојбата во Горњи Милановац

ОШТЕТЕНИ АВТОМОБИЛИ, ПОПЛАВЕНИ УЛИЦИ: Невреме зафати делови од Србија

ОШТЕТЕНИ АВТОМОБИЛИ, ПОПЛАВЕНИ УЛИЦИ: Невреме зафати делови од Србија

СНЕГ ВО ЈУНИ НА ТРИГЛАВ ВО СЛОВЕНИЈА: Времето изненади

СНЕГ ВО ЈУНИ НА ТРИГЛАВ ВО СЛОВЕНИЈА: Времето изненади

ХРВАТИТЕ ИМ ОБЈАВИJA „ВОЈНА“ НА КРАДЦИТЕ: Со дронови ги „ловат“ оние кои крадат компири

ХРВАТИТЕ ИМ ОБЈАВИJA „ВОЈНА“ НА КРАДЦИТЕ: Со дронови ги „ловат“ оние кои крадат компири

ОХРИДСКО СЦЕНАРИО ВО ГРЦИЈА: Заради многу градби во ризик е животната средина

ОХРИДСКО СЦЕНАРИО ВО ГРЦИЈА: Заради многу градби во ризик е животната средина

ЕВЕ КАКВА Е СОСТОЈБАТА ВО СОЛУН: Кој и да патува во овој дел од Грција нека се подготви да си почека

ЕВЕ КАКВА Е СОСТОЈБАТА ВО СОЛУН: Кој и да патува во овој дел од Грција нека се подготви да си почека

НА ПРОДАЖБА И ТОА МАЛКУ ШТО ОСТАНА ОД ВРЕМЕТО НА ЈУГОСЛАВИЈА: Се нудат два авиони, делови, инвентар и опрема за 4,9 милиони евра од југословенската авиокомпанија

НА ПРОДАЖБА И ТОА МАЛКУ ШТО ОСТАНА ОД ВРЕМЕТО НА ЈУГОСЛАВИЈА: Се нудат два авиони, делови, инвентар и опрема за 4,9 милиони евра од југословенската авиокомпанија