05 Октомври, 2022
0.0405

Српска дадилка го киднапирала детето кое го чувала и го однела кај бившиот партнер да го убедува дека е нивно

Објавено во: Балкан 09 Август, 2022

Добивај вести на Viber

Дадилка во Србија го киднапирала бебето кое го чувала и сакала да му го претстави на поранешниот партнер како нивно дете. 

Полицијата во Крушевац поднесе кривична пријава против 35-годишна жена поради сомнение дека сторила кривично дело киднапирање малолетно лице.

Се сомничи дека бебето кое го чувала, старо 40 дена тргнала да го прошета, но наместо да го врати во договореното време, го однела кај својот поранешен партнер. 

Како што објави „Новости“ утрово, бебето е најдено во семејниот дом на Д.С. во населбата Мудраковац кај Крушевац. Мајката пријавила дека детето е исчезнато.

Како што претходно пишуваше медиумот Ј.Ј го киднапирала бебето и го однела кај бившиот партнер Д.С.(40) тврдејќи дека детето е негово и дека сакала да му покаже, но после тоа полицијата упаднала во куќата и ги привела сите, а детето го вратила на мајката. Мајката на бебето сподели и фотографија од бебиситерката во групата со натпис „ова е личноста која ми го киднапираше детето“ и објасни како ја вработила.

„Таа беше пронајдена преку оваа група и се чинеше сосема нормално првите неколку пати кога го чуваше мојот син. За жал, вчера ја пуштив во паркот кој е на неколку минути од станот и направив катастрофална грешка која можеше скапо да не чини. Додека беше излезена ми праќаше нон-стоп пораки и слики како малиот спие и како е ок. Ве молиме обрнете ѝ внимание затоа што е пуштена да се брани од слобода. Се најдобро, чувајте се и грижете се за вашите најблиски“, напишала мајката. 

Дадилката на рочиштето, кажала дека живеела во вонбрачна заедница со Д.С и останала бремена. Во декември лани имала спонтан абортус, но никому не кажала за тоа, а со партнерот раскинала во април. Таа го киднапирала детето на жената која ја вработила, со намера да го претстави како нивно дете.

Можеби ќе ве интересира

Собарки на Миконос јаделе слатки кои ги оставиле гостите и завршиле во болница со халуцинации

Собарки на Миконос јаделе слатки кои ги оставиле гостите и завршиле во болница со халуцинации

(ВИДЕО) Експлозија на гас урна зграда во Турција

(ВИДЕО) Експлозија на гас урна зграда во Турција

Словенија го измени Законот за семејство: Бракот е заедница на две лица, истополовите партнери можат да посвојуваат деца

Словенија го измени Законот за семејство: Бракот е заедница на две лица, истополовите партнери можат да посвојуваат деца

СЕКОГАШ БЕА НАСМЕАНИ, МАЛОТО ДЕВОЈЧЕ ИМ МАВТАШЕ НА СИТЕ ДОДЕКА ПОМИНУВАА - соседите не можат да поверуваат дека таткото монструм си ја задави малата ќеркичка

СЕКОГАШ БЕА НАСМЕАНИ, МАЛОТО ДЕВОЈЧЕ ИМ МАВТАШЕ НА СИТЕ ДОДЕКА ПОМИНУВАА - соседите не можат да поверуваат дека таткото монструм си ја задави малата ќеркичка

Словенија не сака влез на Украина во НАТО

Словенија не сака влез на Украина во НАТО

Страшно злосторство ја потресе Србија: Татко си ја убил својата двегодишна ќерка, а потоа се самоубил

Страшно злосторство ја потресе Србија: Татко си ја убил својата двегодишна ќерка, а потоа се самоубил

УЖАС ВО БАЊАТА ВО НИШКИОТ ЗАТВОР - затвореник најден со тешки повреди, чуварите затекнале морничава глетка

УЖАС ВО БАЊАТА ВО НИШКИОТ ЗАТВОР - затвореник најден со тешки повреди, чуварите затекнале морничава глетка

ГОЛЕМО ТРУЕЊЕ СО ПЕЧУРКИ ВО СРБИЈА, ОСУММИНА ВО ТЕШКА СОСТОЈБА - хоспитализирани уште четворица пациенти, ВМА предупредува: Внимавајте при купувањето

ГОЛЕМО ТРУЕЊЕ СО ПЕЧУРКИ ВО СРБИЈА, ОСУММИНА ВО ТЕШКА СОСТОЈБА - хоспитализирани уште четворица пациенти, ВМА предупредува: Внимавајте при купувањето

„СЕЛФИТО ГО НАПРАВИ КАНЦЕЛАРОТ, ЈАС ТОА НЕ УМЕАМ ДОБРО“: Вучиќ, Орбан и Неамар ја овековечија средбата

„СЕЛФИТО ГО НАПРАВИ КАНЦЕЛАРОТ, ЈАС ТОА НЕ УМЕАМ ДОБРО“: Вучиќ, Орбан и Неамар ја овековечија средбата