22 Јуни, 2024
0.0341

Струен удар повреди тројца пожарникари во струшко

Објавено во: Македонија 16 Ноември, 2023

Добивај вести на Viber

Струен удар повреди тројца пожарникари додека гаснеле пожар што избил на кров од  куќа во струшкото село Радожда.  Повредените биле пренесени во Општата болница во Струга каде им биле констатирани телесни повреди по што, биле пуштени на домашно лекување,

Веста ја потврди командирот на Територијалната против пожарна единица во Струга, Фети Мазари.

- Пожарникарите се во добра здравствена состојба, а пожарот е целосно изгаснат, изјави Мазари.

Пожарот во близина на струшкото село Радожда, сопственост на А.С. од истото село,
бил пријавен синоќа во 23 часот и 30 минути, по што интервенирале шестмина пожарникари.

Се работи на расчистување на случајот.


Можеби ќе ве интересира

Грци лепат „НМК“ доколку немате на регистрацијата

Грци лепат „НМК“ доколку немате на регистрацијата

Спасовски: Во програмата на новата власт нема нови, туку проекти што треба да се довршат

Спасовски: Во програмата на новата власт нема нови, туку проекти што треба да се довршат

Мицкоски: Историски ден, време е Македонија да му возврати на секој чесен граѓанин

Мицкоски: Историски ден, време е Македонија да му возврати на секој чесен граѓанин

АФФ се извини за пцуењето на Даку на Македонија

АФФ се извини за пцуењето на Даку на Македонија

Владимир Нелоски би бил шеф на кабинетот на Мицкоски

Владимир Нелоски би бил шеф на кабинетот на Мицкоски

Украина и Молдавија ја преминаа Македонија во евроинтеграциите - добија датум за преговори

Украина и Молдавија ја преминаа Македонија во евроинтеграциите - добија датум за преговори

Јавниот превоз во Скопје пред колапс, приватните превозници најавија протест

Јавниот превоз во Скопје пред колапс, приватните превозници најавија протест

Посебен режим на сообраќај денеска во Скопје

Посебен режим на сообраќај денеска во Скопје

КАКО ПО ФИЛМСКО СЦЕНАРИО: со закани барале 80 илјади евра, па му го запалиле автомобилот

КАКО ПО ФИЛМСКО СЦЕНАРИО: со закани барале 80 илјади евра, па му го запалиле автомобилот