13 Јули, 2024
0.0281

СВАДБА НА ДЕЦЕНИЈАТА: Мијалкови направија гламур што уште долго ќе се памети

Објавено во: Стил 14 Октомври, 2023

Добивај вести на Viber

Фанстастични цветни аранжмани, гламур, цел македонски џет сет на едно место... 

Вака накратко може да се опише свадбената прослава на синот, на некогашниот прв човек на УБК Сашо Мијалков.

Како главен гостин на вечерта беше балканската дива Светлана Цеца Ражнатовиќ, а свадбениот репертоар беше надополнет со балетски перформанси но и со неколку познати музички имиња.

Јордан и неговата сопруга имаа ноќ која уште долго ќе се раскажува, а еве како изгледаше дел од атмосферата. Повеќе фотографии на Женски магазин.

Фото: Притнскрин/ Инстаграм