28 Мај, 2020
0.0288

Утре ќе биде објавен оглас за Сончев град

Објавено во: Македонија 23 Ноември, 2012

Локацијата за „Сончев град“ од утре  се става на продажба. Огласот ќе биде објавен во утрешните весници. Ќе се продава парцела од 835.619 квадратни метрии по цена од 120 денари за квадрат. На јавното наддавање оние што ќе учествуваат ке може да наддаваат со минимум од 12 денари. Како еден од условите што ќе се бара од заинтересираните инвеститори е банкарска гаранција од 500.000 евра. Според сознанијата до кои што дојде Фактор, огласот ке трае 1 месец. Проектот „Сончев град“’ се најавува со години. Пред извесно време беше склучен договор со израелска компанија, но поради одредени пропусти и недоразбирања договорот беше раскинат и сега се објавува нов оглас, на помала парцела.

Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Прв ден без полициски час, и нови три жртви од коронавирусот

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Прв ден без полициски час, и нови три жртви од коронавирусот

Владината одлука за враќање на работа од 1 јуни не важи за хронично болните и родителите со деца до 10 години

Владината одлука за враќање на работа од 1 јуни не важи за хронично болните и родителите со деца до 10 години

Кој град има најмногу новозаболени од коронавирусот?

Кој град има најмногу новозаболени од коронавирусот?

Продолжува да важи платеното породилно отсуство до завршувањето на времените мерки

Продолжува да важи платеното породилно отсуство до завршувањето на времените мерки

Пановски: Ме плаши зошто е потребно одеднаш да се укине полицискиот час

Пановски: Ме плаши зошто е потребно одеднаш да се укине полицискиот час

Чулев тврди дека отвориле истраги за носители на јавни функции

Чулев тврди дека отвориле истраги за носители на јавни функции

„ЊУЈОРК ТАЈМС“: Неколку лица меѓу кои и екс македонски министер вмешани во злоупотреба со заштитни маски

„ЊУЈОРК ТАЈМС“: Неколку лица меѓу кои и екс македонски министер вмешани во злоупотреба со заштитни маски

ПРАТЕНИКОТ ЗЕКИРИ НАЈРАДОСЕН ПО ВЕСТА - еве што кажа по разрешувањето на реисот Реџепи

ПРАТЕНИКОТ ЗЕКИРИ НАЈРАДОСЕН ПО ВЕСТА - еве што кажа по разрешувањето на реисот Реџепи

Уште тројца починаа, 25 новозаразени од кои еден од геронтолошка установа

Уште тројца починаа, 25 новозаразени од кои еден од геронтолошка установа