27 Мај, 2024
0.0236

„ВАКА ИЗГЛЕДА РАКОТ, СЕГА И МЕТАСТАЗИ ВО МОЗОКОТ“: Шенон Доерти за нејзината најдолга борба

Објавено во: Свет 08 Јуни, 2023

Добивај вести на Viber

Американската актерка Шенон Доерти на социјалните мрежи сподели шокантни детали за нејзината битка со ракот на дојката во четврта фаза, кој се проширил во мозокот.

„ 12. јануари 2023 година. Компјутерската томографија покажа метастази на мозокот на 5-ти јануари. Видеото го покажа процесот на ставање на маска што треба да се носи за време на зрачењето на мозокот. Првиот круг на зрачење започна на 12-ти јануари. Мојот страв е очигледен. Јас сум исклучително клаустрофобична и Ммогу работи се случуваат во мојот живот. Среќна сум што имам одлични лекари како Амин Мирахди и медицинските техничари во болницата Седарс-Синај, но тој страв... Промените... Времето што ќе дојде... Вака може да изгледа ракот“, изјави таа во описот на снимката.

Таа претходно изјави дека пишува проштални писма и снима пораки за нејзиното семејство. Таа ја подготви облеката во која сака да биде погребана.

"Подготвив фустан кој го добив од една од моите најдобри пријатели пред неколку години. Се чувствувам посебно во него. Сакам да бидам убава. Сакам да останам во најдоброто сеќавање на сите. Во последните месеци се обидувам да поправам некои грешки, да им се извинам на луѓето што ги повредив свесно или несвесно. Се трудам да го живеам животот максимално и да уживам во малкуто време што ми преостанува“, рече таа.

Таа во јануари годинава по 11 години брак се разведе од режисерот Курт Исвариенко откако дозна дека ја изневерил.


Можеби ќе ве интересира

МАКРОН Е ВО ПОСЕТА НА ГЕРМАНИЈА: Какви специјалитети се на менито?

МАКРОН Е ВО ПОСЕТА НА ГЕРМАНИЈА: Какви специјалитети се на менито?

„Лејса Украинка“: Секојдневното гранатирање на цивилната инфраструктура на Харкив е се поинтензивно, меѓународната заедница може да го смири рускиот агресор

„Лејса Украинка“: Секојдневното гранатирање на цивилната инфраструктура на Харкив е се поинтензивно, меѓународната заедница може да го смири рускиот агресор

ЗЕЛЕНСКИ: Русија ги концентрира своите сили во регионот Белгород за нова офанзива

ЗЕЛЕНСКИ: Русија ги концентрира своите сили во регионот Белгород за нова офанзива

КАКО ДЕТЕ САКАЛ ДА БИДЕ МОРНАР: Путин имал и други желби, едната му се оствари

КАКО ДЕТЕ САКАЛ ДА БИДЕ МОРНАР: Путин имал и други желби, едната му се оствари

СОСТОЈБАТА Е СЕРИОЗНА: Фицо ќе се опорави дури до крајот на годината?

СОСТОЈБАТА Е СЕРИОЗНА: Фицо ќе се опорави дури до крајот на годината?

ГЕРМАНСКИ ВЕСНИК: Балтичките земји сепак ќе испратат војници во Украина?

ГЕРМАНСКИ ВЕСНИК: Балтичките земји сепак ќе испратат војници во Украина?

ГАТАЧКА МАМЕЛА ГРАДОНАЧАЛНИК ВО ФРАНЦИЈА: Ја плаќал со народни пари

ГАТАЧКА МАМЕЛА ГРАДОНАЧАЛНИК ВО ФРАНЦИЈА: Ја плаќал со народни пари

„АКО МИ СЕ СЛУЧИ НЕШТО, БАРАЈТЕ ГО НЕГО“ Сопругот на европратеничката оставил мистериозна порака

„АКО МИ СЕ СЛУЧИ НЕШТО, БАРАЈТЕ ГО НЕГО“ Сопругот на европратеничката оставил мистериозна порака

БРУТАЛНА ОДМАЗДА ЗА НАПАДОТ НА ТЕЛ АВИВ! Израел го ракетираше Рафа, загинаа жени и деца!

БРУТАЛНА ОДМАЗДА ЗА НАПАДОТ НА ТЕЛ АВИВ! Израел го ракетираше Рафа, загинаа жени и деца!