03 Декември, 2020
0.0293

ВАУЧЕРИ ОД ДВЕСТЕ ЕВРА: Ваква помош ќе добие секој полнолетен Словенец

Објавено во: Балкан, Корона Вирус 19 Мај, 2020

Словенија дoделува туристички ваучери од 200 евра. 

Секој полнолетен граѓанин во земјата ќе добие ваучер за користење на услугите на словенечките туристички агенции.

Програмата со ваучери вреди околу триста милиони евра, но многу од тие пари би се вратиле во државната каса. 

Ваучерите во Словенија, сепак не се замислени како додаток за годишен одмор.

Се крои судбината на оваа летна сезона во регионот. 

Земјите ги регулираат условите за патување. Но, многу од соседите се надеваат дека домашните туристи треба да му помогнат на туризмот. 

Словенија ќе прави список на држави чии граѓани ќе можат да влезат во земјата, беше објавено вчера.

Можеби ќе ве интересира

Ги донесоа националните планови за вакцинирање: Во Грција ќе се трошат 2 милиони дози месечно, во Бугарија меѓу првите ќе се вакцинираат полицајците

Ги донесоа националните планови за вакцинирање: Во Грција ќе се трошат 2 милиони дози месечно, во Бугарија меѓу првите ќе се вакцинираат полицајците

Берлин: Се прават напори за усвојување на рамката со Албанија, и покрај проблемот со Северна Македонија

Берлин: Се прават напори за усвојување на рамката со Албанија, и покрај проблемот со Северна Македонија

(ВИДЕО) ХРВАТСКА ЗАВЕАНА: Се формира снежна покривка над 15 сантиметри

(ВИДЕО) ХРВАТСКА ЗАВЕАНА: Се формира снежна покривка над 15 сантиметри

ЕКСКЛУЗИВНО: Српски научник откри кои органи „ги сака“ короната

ЕКСКЛУЗИВНО: Српски научник откри кои органи „ги сака“ короната

Вирусологот Александрова: Првиот вид на корона вирусот веќе исчезнува

Вирусологот Александрова: Првиот вид на корона вирусот веќе исчезнува

ПОЧИНА ЛАЗО ГОЛУЖА: Ја создаде култната „Квискотека“

ПОЧИНА ЛАЗО ГОЛУЖА: Ја создаде култната „Квискотека“

Ја премина границата: Пулмологот Несторовиќ во брутално видео Кон и Тиодоровиќ ги претставува како платеници

Ја премина границата: Пулмологот Несторовиќ во брутално видео Кон и Тиодоровиќ ги претставува како платеници

Фајненшл тајмс: Брисел почнува сериозно да ја сфаќа заканата од корупцијата која се случува во Бугарија

Фајненшл тајмс: Брисел почнува сериозно да ја сфаќа заканата од корупцијата која се случува во Бугарија

Вучиќ: Северна Македонија има вкупно повеќе починати од Србија, а е многу помала

Вучиќ: Северна Македонија има вкупно повеќе починати од Србија, а е многу помала