20 Јуни, 2024
0.0248

(ВИДЕО) ПЛОЧКИ ЛЕТАЛЕ И ДО 80 МЕТРИ: Невреме во Хрватска, гром запали куќа

Објавено во: Балкан 28 Мај, 2024

Добивај вести на Viber

Силно невреме ја зафати Хрватска. 

Пожар изби во куќа во Борлин по удар на гром.  Со тешки телесни повреди се здобил и 52-годишен пожарникар кој е пренесен на лекување, јавува „ Нова ТВ“.  Тој ќе биде опериран. 

Соседите во предградието на Карловац, опишаа дека гром прво удрил во куќата, по што следеле поголеми и помали експлозии, од кои стотици. Плочки летаа и до 80 метри, а на улица можеше да се најдат и чаури.

Најтешка беше ситуацијата во Карловац. Големо количество врнежи за кратко време предизвикаа поплави на бројни патишта во Карловац. Поплавени се подвозници и паркинзи, автомобили останаа заглавени во водата.


Можеби ќе ве интересира

ВО ХРВАТСКА ПРОСЕЧНАТА ПЛАТА Е 1.323 ЕВРА - еве во која дејност се заработува близу 2.500 евра

ВО ХРВАТСКА ПРОСЕЧНАТА ПЛАТА Е 1.323 ЕВРА - еве во која дејност се заработува близу 2.500 евра

ЕКСПЛОДИРА БОМБА ВО ЦЕТИЊЕ: едно лице загина, неколкумина се повредени во близина на Спортскиот центар!

ЕКСПЛОДИРА БОМБА ВО ЦЕТИЊЕ: едно лице загина, неколкумина се повредени во близина на Спортскиот центар!

ЗА ВО ГРЦИЈА ВИ СЕ ПОТРЕБНИ „ДЕБЕЛИ“ ПАРИЧНИЦИ: За лежалка и чадор и до 15 евра!

ЗА ВО ГРЦИЈА ВИ СЕ ПОТРЕБНИ „ДЕБЕЛИ“ ПАРИЧНИЦИ: За лежалка и чадор и до 15 евра!

(ВИДЕО) СЕ ЕВАКУИРААТ ДВЕ НАСЕЛБИ: Пожарот зафати предградие на Атина

(ВИДЕО) СЕ ЕВАКУИРААТ ДВЕ НАСЕЛБИ: Пожарот зафати предградие на Атина

ГРЧКИ МИНИСТЕР: Европа треба да биде отворена за децата од Газа

ГРЧКИ МИНИСТЕР: Европа треба да биде отворена за децата од Газа

САХАРСКИ ПЕСОК ВО ХРВАТСКА: Еве како изгледаше

САХАРСКИ ПЕСОК ВО ХРВАТСКА: Еве како изгледаше

ЦЕЛА ЕВРОПА „ГОРИ“: Турција руши рекорди, Грција имплементираше мерки, а Македонија во портокалова фаза

ЦЕЛА ЕВРОПА „ГОРИ“: Турција руши рекорди, Грција имплементираше мерки, а Македонија во портокалова фаза

ГРЦИЈА ДОБИ ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: „Ако сакате да ги задржите туристите, мора да го направите ова, потребни се итни реформи“

ГРЦИЈА ДОБИ ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: „Ако сакате да ги задржите туристите, мора да го направите ова, потребни се итни реформи“

УСПЕХ ЗА МАКЕДОНЦИТЕ ВО АЛБАНИЈА: Табла која содржи македонски јазик ќе биде поставена во Тирана

УСПЕХ ЗА МАКЕДОНЦИТЕ ВО АЛБАНИЈА: Табла која содржи македонски јазик ќе биде поставена во Тирана