25 Јуни, 2024
0.0247

(ВИДЕО) МАСОВНA ТЕПАЧКА: Руски ветерани од Украина се степаа на улица

Објавено во: Свет 28 Мај, 2024

Добивај вести на Viber

Руски ветерани од Украина се степаа на улица, a во тепачката учествувале и припадници на платеничката група „Вагнер“. 

Руските власти почнаа кривична истрага за масовна улична тепачка и пукање во градот Чељабинск за викендот.

На видеото објавено во локалните медиуми се гледа како група мажи со тап предмет тепаат маж што лежел со лицето надолу кон земјата. Некои од мажите носеле маски.

Подоцна група мажи облечени во црно пристигнале со два автомобила и почнале да пукаат кон првата група мажи, кои потоа побегнале.

Има уапсени, а се смета дека тепачката избила поради љубовен триаголник. Претходно, член на „Вагнер“ доби ќотек во рускиот град Ростов на Дон. Него го тепаа украински бегалци. 


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ПОЖАР ВО МОСКВA: Луѓето скокаа од прозорец за да се спасат, има и жртви

(ВИДЕО) ПОЖАР ВО МОСКВA: Луѓето скокаа од прозорец за да се спасат, има и жртви

ГРАТЧЕ НА СИЦИЛИЈА: Нудат евтини куќи како „мамец“ за нови жители

ГРАТЧЕ НА СИЦИЛИЈА: Нудат евтини куќи како „мамец“ за нови жители

Лесја Украинка: Русија продолжува да го тероризира цивилното население на Украина

Лесја Украинка: Русија продолжува да го тероризира цивилното население на Украина

Пронајдени 20 изгорени тела во фабрика за литиумски батерии во Јужна Кореја

Пронајдени 20 изгорени тела во фабрика за литиумски батерии во Јужна Кореја

ОДМОРИТЕ НА МЕДИТЕРАНОТ ПОД ЗНАК ПРАШАЛНИК? драматично предупредување од Британците

ОДМОРИТЕ НА МЕДИТЕРАНОТ ПОД ЗНАК ПРАШАЛНИК? драматично предупредување од Британците

„ПОТРЕБНО НИ Е ЧУДО“: Маркус Зедер предупредува - Германците повторно мора да работат повеќе

„ПОТРЕБНО НИ Е ЧУДО“: Маркус Зедер предупредува - Германците повторно мора да работат повеќе

МНОГУ ЈАК ЗЕМЈОТРЕС ЈА ПОТРЕСЕ ВЕНЕЦУЕЛА: измерени 6,1 степен според Рихтеровата скала

МНОГУ ЈАК ЗЕМЈОТРЕС ЈА ПОТРЕСЕ ВЕНЕЦУЕЛА: измерени 6,1 степен според Рихтеровата скала

Трамп, војната во Украина, источниот блок: овие пет предизвици го чекаат идниот шеф на НАТО

Трамп, војната во Украина, источниот блок: овие пет предизвици го чекаат идниот шеф на НАТО

Њујорк Тајмс: Украинците се групираат на социјални мрежи за да избегнат мобилизација

Њујорк Тајмс: Украинците се групираат на социјални мрежи за да избегнат мобилизација