16 Јули, 2019
0.0187

(ВИДЕО) Објавени разговори на руските комичари со Харадинај

Објавено во: Балкан 12 Јули, 2019

Русите го објавија и мајтапењето на пранкерите со косовскиот премиер, Рамуш Харадинај.

Во јавноста се појавија и разговорите на Харадинај со руските комичари.

Со Харадинај пранкерите муабетеле во јануари и во април.

Во телефонски разговор објавен на Јутјуб, Харадинај ветува поддршка за Петро Порошенко и вели дека ќе се моли за него на сите избори, пренесува Газета Експрес.

„Мислам дека по победата, јас ќе го признам Косово како независна држава“ – рекол „Порошенко“.

Медиумот пренесува дека руските комичари муабетеле и со премиерот на нашата држава, Зоран Заев кој кажал дека тој им го дал бројот од Харадинај на пранкерите.

Претходно, руските комичари ги измамиле францускиот претседател Емануел Макрон, како и со Борис Џонсон, Жан Клод Јункер, Ники Хејли, Гуаидо, неколку американски гувернери и конгресмени.


Можеби ќе ве интересира

Над 3.500 молњи во Грција - се очекува нова бура

Над 3.500 молњи во Грција - се очекува нова бура

Какви договори ќе потпишат Макрон и Вучиќ?

Какви договори ќе потпишат Макрон и Вучиќ?

Вучиќ: Со цело срце ја прифаќам идејата на Заев кажана пред руските комичари

Вучиќ: Со цело срце ја прифаќам идејата на Заев кажана пред руските комичари

Може ли Макрон „да го притисне“ дијалогот меѓу Белград и Приштина?

Може ли Макрон „да го притисне“ дијалогот меѓу Белград и Приштина?

Ципрас: На СИРИЗА и е потребна транформација

Ципрас: На СИРИЗА и е потребна транформација

Макрон доаѓа во посета на Белград, а Вучиќ за него има неколку подароци

Макрон доаѓа во посета на Белград, а Вучиќ за него има неколку подароци

Арапите инвестираат во уште една балканска земја

Арапите инвестираат во уште една балканска земја

(ВИДЕО) Бугарија очекува бури, а еве како изгледа снегот кој падна на Мусала

(ВИДЕО) Бугарија очекува бури, а еве како изгледа снегот кој падна на Мусала

Поплави во западна Грција, луѓето се евакуираат

Поплави во западна Грција, луѓето се евакуираат