16 Февруари, 2020
0.0185

(ВИДЕО) По втор пат крстот од Охридското езеро го вади Иван Лотески

Објавено во: Македонија 19 Јануари, 2019

Втор пат крстот во Охрид во раце на Иван Лотески.

„Ова е моја втора година како го фаќам крстот. Со години учествувам во оваа манифестација. Јас сум пресреќен, прерадосен. Се надевам дека ќе бидам среќен, исто и мојата фамилија, градот. Минатата година исто прв стигнав“, кажа Лотески кој и годинава го извади крстот од светите води на Охридското езеро.


Лотески од охридската населба Варош го фати крстот и минатата година.


Можеби ќе ве интересира

Спикерот Џафери вечерва ги распиша изборите

Спикерот Џафери вечерва ги распиша изборите

ФОКУС НА ДЕНОТ: Изгласан е Законот за ЈО, по што Собранието се распушти

ФОКУС НА ДЕНОТ: Изгласан е Законот за ЈО, по што Собранието се распушти

Мицкоски: Заев се ослободува од поткуп

Мицкоски: Заев се ослободува од поткуп

ЕКСПРЕСНО: Пендаровски ги потпиша Законите за ЈО и за Советот на јавни обвинители

ЕКСПРЕСНО: Пендаровски ги потпиша Законите за ЈО и за Советот на јавни обвинители

Димовски: Немаше гласање за Законот за советот на јавни обвинители, вратете ги снимките назад

Димовски: Немаше гласање за Законот за советот на јавни обвинители, вратете ги снимките назад

Починат маж е пронајден на Шар Планина

Починат маж е пронајден на Шар Планина

Собранието се распушти

Собранието се распушти

ПРАТЕНИЦИТЕ СО ПОРАКИ ДО ГРАЃАНИТЕ: Спомнаа „прав“ пат со кривини, но и кој ќе заврши на буништето на историјата

ПРАТЕНИЦИТЕ СО ПОРАКИ ДО ГРАЃАНИТЕ: Спомнаа „прав“ пат со кривини, но и кој ќе заврши на буништето на историјата

Спасовски повика од ВМРО-ДПМНЕ да предложат замена за Мизрахи

Спасовски повика од ВМРО-ДПМНЕ да предложат замена за Мизрахи