09 Декември, 2023
0.0238

(ВИДЕО) Поранешен црковен водач кој има пет жени и 24 деца раскажа како живее

Објавено во: Стил 15 Ноември, 2022

Добивај вести на Viber

Во брак е со пет жени, со нив има 24 деца и сите живеат заедно во хармонија. 

Вака живее поранешниот црковен водач Брејди Вилијамс. Тие живеат во две куќи кои се една до друга, а на секоја жена и е обезбеден мир и личен простор. Сите заедно сакаат да се релаксираат со по некоја чашка жесток пијалак. Нивниот начин на живот е многу различен од другите полигамни семејства. Ова семејство има необична приказна и неа ја раскажаа во емисија. 


* Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2023 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.