24 Февруари, 2020
0.0156

(ВИДЕО) СТРАВ ВО ВУХАН: Снимка открива што прават медицинските сестри за заштита од корoнавирусот

Објавено во: Свет 13 Февруари, 2020

Медицинските сестри во кинескиот град Вухан работат за да спречат ширење на коронавирусот, а на социјалните мрежи се појави снимка каде се гледа како тие се потстрижуваат поради коронавирусот. 

 Објаснуваат дека косата им пречи додека работат, а воедно се плашат и да не се заразат преку косата. Европската Унија потенцираше дека е неопходно да се делува здружено за спречување на ширење на вирусот. Вухан е град кој важи за жариште на коронавирусот. Во овој кинески град за многу кратко време беа изградени две болници за заразените со коронавирус. Кина со карантини се бори против опасниот вирус. 


Можеби ќе ве интересира

Кој го донесе коронавирусот во Италија - таа изби трета по број на заразени

Кој го донесе коронавирусот во Италија - таа изби трета по број на заразени

(ВИДЕО) ТВРДЕШЕ И ДОКЖУВАШЕ ДЕКА ЗЕМЈАТА Е РАМНА - „лудиот Мајк“ загина во ракета што сам ја направил

(ВИДЕО) ТВРДЕШЕ И ДОКЖУВАШЕ ДЕКА ЗЕМЈАТА Е РАМНА - „лудиот Мајк“ загина во ракета што сам ја направил

НИТУ ВЛЕГУВАЊЕ, НИТУ ИЗЛЕГУВАЊЕ - Италијанците изолираа 11 села поради коронавирусот

НИТУ ВЛЕГУВАЊЕ, НИТУ ИЗЛЕГУВАЊЕ - Италијанците изолираа 11 села поради коронавирусот

САНДЕРС СО ТРИ ОД ТРИ - ја доби и Невада

САНДЕРС СО ТРИ ОД ТРИ - ја доби и Невада

НАРГИЛЕ-БАР ПОВТОРНО МЕТА НА ПУКАЊЕ - напад во Штутгарт, нема повредени

НАРГИЛЕ-БАР ПОВТОРНО МЕТА НА ПУКАЊЕ - напад во Штутгарт, нема повредени

ЛЕКАРИ ОД ЦЕЛА КИНА ЌЕ СЕ СМЕСТАТ ВО НИВ - кинеските власти ќе донесат седум крузери

ЛЕКАРИ ОД ЦЕЛА КИНА ЌЕ СЕ СМЕСТАТ ВО НИВ - кинеските власти ќе донесат седум крузери

Втора жртва на коронавирусот во Италија

Втора жртва на коронавирусот во Италија

ПО НАПАДОТ ВО КОЈ ЗАГИНАА 9 ЛУЃЕ - Германија стравува од екстремната десница

ПО НАПАДОТ ВО КОЈ ЗАГИНАА 9 ЛУЃЕ - Германија стравува од екстремната десница

ЗАГУБИ ОД КОРОНАВИРУС: Авиокомпаниите најголеми губитници

ЗАГУБИ ОД КОРОНАВИРУС: Авиокомпаниите најголеми губитници