28 Мај, 2020
0.0470

(ВИДЕО) ИСПОВЕД НА ШПАНСКИ ДОКТОР: Морам да ги исклучам од апарати сите над 65 години

Објавено во: Свет, Корона Вирус 27 Март, 2020

Мадрид и Лондон се двата европски града кои ќе доживеат поцрно сценарио дури од Ломбардија. Во моментов тие се  соочуваат со најтешки размери на пандеијата на коронавирусот, бидејќи анализите покажуваат дека стапката на смртност и во Мадрид и во Лондон се удвојува на секои два дена, а здравствените анализи покажуваат дека на крајот, Њујорк би можел да ги надмине сите во црната статистика.

За сега, предвидувањата се дека новите жаришта на Ковид-19 ќе бидат Лондон и Мадрид. Според „Дејли мејл“, од час во час се зголемува бројот на починатите, а во Лондон е најкритично во споредба со останатите делови од Велика Британија. Во последното деноноќие починаа повеќе од стотина луѓе во британската престолнина. Бројот на смртни случаи за само една недела се зголеми дури за 6 пати.

Во Мадрид пак, лекарите се соочуваат со досега невидена состојба. Видео сподели еден од докторите во болницата во Мадрид во кое низ солзи кажува дека мора сите пациенти над 65 години да ги исклучи од респираторните апарати.Можеби ќе ве интересира

ВИРУСОТ СЕ ВРАТИ: Јужна Кореја сега има 11.344 заразени

ВИРУСОТ СЕ ВРАТИ: Јужна Кореја сега има 11.344 заразени

РАБОТНИЦИТЕ ПАЛЕА ГУМИ: Ги разгневи затворањето на фабриката на Нисан во Барселона

РАБОТНИЦИТЕ ПАЛЕА ГУМИ: Ги разгневи затворањето на фабриката на Нисан во Барселона

ТУРИЗМОТ ОДИ ВО ДРУГА НАСОКА: Oгромен пад, но и почеста посета на планини

ТУРИЗМОТ ОДИ ВО ДРУГА НАСОКА: Oгромен пад, но и почеста посета на планини

КИПАР: Владата ќе ги покрие трошоците за заболените од коронавирус

КИПАР: Владата ќе ги покрие трошоците за заболените од коронавирус

УНИКАТНО: Oваа земја ќе покрива дел од трошоците за патување на странските туристи

УНИКАТНО: Oваа земја ќе покрива дел од трошоците за патување на странските туристи

СЕ ПЛАШАТ ОД КОРОНАВИРУСОТ: Русите патуваат со приватни авиони, но не се единствени

СЕ ПЛАШАТ ОД КОРОНАВИРУСОТ: Русите патуваат со приватни авиони, но не се единствени

КАКО ЌЕ ЗАЗДРАВУВА ЕВРОПСКАТА ЕКОНОМИЈА: Фон дер Лајен ќе објави денеска

КАКО ЌЕ ЗАЗДРАВУВА ЕВРОПСКАТА ЕКОНОМИЈА: Фон дер Лајен ќе објави денеска

ОПАСНОСТ: Светот ќе се соочи со нов бран на заразени

ОПАСНОСТ: Светот ќе се соочи со нов бран на заразени

СВЕТОТ БРОИ НОВОЗAРАЗЕНИ: 5,5 милиони заразени со корона вирусот, Бразил е ново жариште

СВЕТОТ БРОИ НОВОЗAРАЗЕНИ: 5,5 милиони заразени со корона вирусот, Бразил е ново жариште