06 Декември, 2022
0.0629

Вие сте генијалец ако успеете да го пронајдете скриеното лице за помалку од 11 секунди

Објавено во: Стил 15 Ноември, 2022

Добивај вести на Viber

Дали успеавте да го забележите скриениот човек? Погледнете ја внимателно фотографијата, може да биде каде било

На фотката, машко лице е скриено меѓу зрната кафе, но само пет проценти од луѓето можат да го видат за само 11 секунди. Дали сте еден од нив?

Тестирајте ги своите способности за перцепција обидувајќи се да го пронајдете скриеното лице на мажот, пренесува „Јарганјош“.

Освен што не забавуваат, оптичките илузии се одличен начин да го тестирате вашето ниво на интелигенција.

Фотографијата покажува многу зрна кафе, но исто така ве предизвикува да забележите машко лице во рок од 11 секунди.

Погледнете ја внимателно фотката, може да биде каде било.

Веруваме дека некои од вас веќе го забележале скриениот маж.

За оние кои се‘ уште бараат решение, завртете на следната страна


Следна страна

Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2022 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

МАЛКУ ТИШИНА ВО ЧЕСТ НА МАЈА - поранешното момче Оми Димпоз со сеќавање на инфлуенсерката

МАЛКУ ТИШИНА ВО ЧЕСТ НА МАЈА - поранешното момче Оми Димпоз со сеќавање на инфлуенсерката

Од мајка ми добив благослов за Џејсон: Васил Гарванлиев искрено за партнерот со кој живее во Чикаго и новата песната „Ритам“

Од мајка ми добив благослов за Џејсон: Васил Гарванлиев искрено за партнерот со кој живее во Чикаго и новата песната „Ритам“

НИШТО ПОВЕЌЕ НЕМА ДА БИДЕ ИСТО: Ова видео ќе ви одземе само 8 минути и ќе ви ги отвори очите

НИШТО ПОВЕЌЕ НЕМА ДА БИДЕ ИСТО: Ова видео ќе ви одземе само 8 минути и ќе ви ги отвори очите

Весна е моето алармно светло: Интервју со Александар Микиќ, по успехот со филмот „Кајмак“

Весна е моето алармно светло: Интервју со Александар Микиќ, по успехот со филмот „Кајмак“

СЛИКАНА Е КАКО ТУРКА КОЛИЧКА - поранешната девојка на принцот Хари, Кресида Бонас го роди своето прво бебе

СЛИКАНА Е КАКО ТУРКА КОЛИЧКА - поранешната девојка на принцот Хари, Кресида Бонас го роди своето прво бебе