01 Август, 2021
0.0266

Вилма Трајковска- поранешната Прва дама на Македонија и денес стилски изгледа одлично

Објавено во: Стил 12 Август, 2020

И денес исто како на врмето, таа остана доследна на својот концизен, класичен и елегантен стил. Вилма Трајковска, сопругата на починатиот претседател на Македонија, Борис Трајковски е основач на ВИТРА, непрофитна и невладина фондација формирана во 2001-та година со цел да ја афирмира жената и нејзината улога за сестран развој на општеството. Таа исто така е основач на меѓународната фондација „Борис Трајковски“.

Активна е иако малку повлечена од јавноста. Но секогаш кога ќе се појави остава впечаток.

Читајте повеќе на Женски магазин.

Можеби ќе ве интересира

ЗА ПРВ ПАТ СОСЕМА ИСКРЕНО ЗА ПРИВАТНИОТ ЖИВОТ И ПАРТНЕРКАТА МИЛИЦА - премиерката Брнабиќ во едно друго издание

ЗА ПРВ ПАТ СОСЕМА ИСКРЕНО ЗА ПРИВАТНИОТ ЖИВОТ И ПАРТНЕРКАТА МИЛИЦА - премиерката Брнабиќ во едно друго издание

НЕВЕРОЈАТНА ТРАНСФОРМАЦИЈА: Девојка ослабела 220 килограми, нејзиниот изглед шокираше, сега е како друга личност

НЕВЕРОЈАТНА ТРАНСФОРМАЦИЈА: Девојка ослабела 220 килограми, нејзиниот изглед шокираше, сега е како друга личност

СЕ ОЖЕНИ БЕТМЕН ВЕЛИТ - на свадба му дојдоа Игор Дурловски и Владо Јовановски

СЕ ОЖЕНИ БЕТМЕН ВЕЛИТ - на свадба му дојдоа Игор Дурловски и Владо Јовановски