20 Јули, 2024
0.0330

ВУЧИЌ ТВРДИ ДЕКА СЕ ЗАКАНУВААТ НА СИН МУ: Рекоа дека ќе го посипат Данило со ураниум

Објавено во: Балкан 08 Јули, 2024

Добивај вести на Viber

Српскиот претседател Александар Вучиќ тврди дека добивал закани за неговиот син Данило. 

Вучиќ зборуваше за интервјуто на опозиционерот Срѓан Шкоро, во кое тој го коментира и син му Данило Вучиќ и порача дека нема да дозволи напади врз неговиот син, но и врз ничие дете. Тој зборуваше за монструозните закани упатени кон син му, а дел од нив гласеле дека тој ќе биде посипан со ураниум.

„Со години ги кажуваат најлошите и најтешки зборови. Јавноста молчи, Обвинителството, полицијата, судовите молчат. Денеска рекоа дека ќе го посипат син ми со ураниум. Тој веќе не е дете, туку тој секогаш ќе биде мој син. А јас нема и нема да дозволам да го правите тоа за ничие дете во Србија. Ќе се бориме за нормална Србија“, напиша Вучиќ на Инстаграм-профилот.

Тој објави и фотографија со синот Данило. И претходно тврдеше дека има закани по животот на неговите деца. Се случувало и луѓе директно да се заканат на Вучиќ, по што српската полиција ги апсеше. 

Можеби ќе ве интересира

ЕВРОПА ГО САКА СРПСКИОТ ЛИТИУМ ДА СЕ СПАСИ ОД КИНЕСКИОТ - зошто му е важно на Брисел да отвори рудник за литиум во Србија

ЕВРОПА ГО САКА СРПСКИОТ ЛИТИУМ ДА СЕ СПАСИ ОД КИНЕСКИОТ - зошто му е важно на Брисел да отвори рудник за литиум во Србија

ОПАСНА БОЛЕСТ УТВРДЕНА НА БАЛКАНОТ - најзасегнати се домашните животни,се преземаат итни мерки за спречување на ширење на заразата

ОПАСНА БОЛЕСТ УТВРДЕНА НА БАЛКАНОТ - најзасегнати се домашните животни,се преземаат итни мерки за спречување на ширење на заразата

„Србија ја забрзува својата европска интеграција“: Вархеј за меморандумот за разбирање „раст и нови работни места“

„Србија ја забрзува својата европска интеграција“: Вархеј за меморандумот за разбирање „раст и нови работни места“

ПАНИКА ВО СОСЕДСТВОТО ПО ПОСЕТАТА НА ШОЛЦ - Србија има ново оружје! Ништо повеќе нема да биде исто!

ПАНИКА ВО СОСЕДСТВОТО ПО ПОСЕТАТА НА ШОЛЦ - Србија има ново оружје! Ништо повеќе нема да биде исто!

КАКВИ СЕ ПЛАНОВИТЕ НА МЕРЦЕДЕС ВО СРБИЈА: Вучиќ со претседателот на Управниот одбор на германскиот гигант

КАКВИ СЕ ПЛАНОВИТЕ НА МЕРЦЕДЕС ВО СРБИЈА: Вучиќ со претседателот на Управниот одбор на германскиот гигант

ГЛОБАЛНИ ТЕХНОЛОШКИ ПРОБЛЕМИ СО СОФТВЕРОТ ГО ПОРЕМЕТИЈА АВИО-СООБРАЌАЈОТ: Ако летате од Србија, можно е отстапувања од редот на летање

ГЛОБАЛНИ ТЕХНОЛОШКИ ПРОБЛЕМИ СО СОФТВЕРОТ ГО ПОРЕМЕТИЈА АВИО-СООБРАЌАЈОТ: Ако летате од Србија, можно е отстапувања од редот на летање

Мицкоски се сретна со Радев, побара трајно решение за спорот

Мицкоски се сретна со Радев, побара трајно решение за спорот

ПОВТОРНО СЕ ПОВЛЕКУВА ПРОИЗВОД НА „PEPCO“ ВО СРБИЈА - производот е наменет за деца, постои опасност од гушење

ПОВТОРНО СЕ ПОВЛЕКУВА ПРОИЗВОД НА „PEPCO“ ВО СРБИЈА - производот е наменет за деца, постои опасност од гушење

МEДУЗИТЕ ГО ПРЕПЛАВИЈА ЦЕЛ ЈАДРАН, ТУКА СЕ И НАЈОТРОВНИТЕ: „Ако ве допрат, може трајно да останат лузни на кожата“

МEДУЗИТЕ ГО ПРЕПЛАВИЈА ЦЕЛ ЈАДРАН, ТУКА СЕ И НАЈОТРОВНИТЕ: „Ако ве допрат, може трајно да останат лузни на кожата“