21 Мај, 2018
0.4038
    ALK 8098.79    0.29%     BESK 7738.39    -2.05%     GRNT 743.11    -1.78%     KMB 4373.93    0.64%     MKSD 204    9.68%     MPT 30016.78    0.05%     MTUR 4100    -0.41%     OHB 6498.44    0.11%     PPIV 44500    0%     RMDEN16 95.5    0.42%     RZLE 14    0%     RZLV 44    0%     RZUS 124.82    -0.94%     STB 1022.5    -0.26%     STBP 1102.85    0.07%     STIL 132.97    3.31%     TEL 270    -1.46%     TNB 13718    3%     TPLF 1573.88    -1.18%     TTK 860    -1.23%     UNI 2420.09    2.55%     ZILU 238    8.18%

ЗА СЕКОЈ ПО НЕШТО: Топ огласи за работа оваа недела

Објавено во: Финансии 09 Февруари, 2018

Последен работен ден за повеќето од вас. Можеби токму овој петок ќе биде пресуден за вашето идна работно место. 

Ви пренесуваме неколку огласи за работа кои можеби ќе ви ја отворат вратата токму вам.

Практикантска работа во АрцелорМиттал

Опис: АрцелорМиттал е светска водечка компанија за производство на челик, со претставништва во над 60 земји а се присутни на пазарот во Македонија од 2004 година.
Тие нудат пракса за млади со полно работно време која  вклучува: анализа на податоци, изработка на дневни, неделни и месешни извештаи, следење на тековни активности, изработка на презентации и сл.
За овој оглас повеќе детали читајте овде.
Вработување во qBit Solutions! Отворени се 2 (две) работни позиции. 
Доколку вашиот интерес е насочен кон овој оглас повеќе детали и каде да се јавите за инѕтервју ќе најдете овде.
Отворено е ново работно место во Џонсон Мети
mkjobs@matthey.com -на оваа адреса испратете ваше CV најдоцна до 14 месецов. Што се бара и нуди ќе прочитате тука.
Гимназија НОВА вработува! Се бара: Менаџер за човечки ресурси

Заинтересираните кандидати треба да достават мотивациско писмо, CV на англиски и потврди/дипломи за завршено образование, како и дополнителни обуки по електорнски пат на info@nova.edu.mk. Крајниот рок за поднесување на документите е 16 февруари 2018 а повеќе инфо околку овој оглас се достапни овде.

Оглас за ангажирање во Македонски Телеком АД Скопје

Се бара менаџер на продажно место за Гостивар.

Краток опис на потребни услови, работни задачи и способности/ вештини за работното место
- Високо или Вишо образование - Технички факултет, Економски факултет или останати факултети
- 1 - 3 година соодветно работно искуство
- Добро познавање на англиски јазик
Работни задачи:
- Координација и хармонизација на продажните процеси во Продажното место, според Бизнис плановите и стратегијата на компанијата.
- Координација на продажниот тим и процесите во Продажното место, во насока на исполнување на зададените продажни цели и зголемување на задоволството на корисниците на компанијата кои го посетуваат Продажното место
- Да врши зголемување на нивото на up-sales/cross-sales во Продажното место, преку проактивно нудење на сите корисници кои ќе го посетат продажното место на некоја дополнителна услуга, дополнителна опрема.
- Да врши редовна контрола на процесот на набавка на уреди и артикли за продажба во Продажното место, да врши редовни пописи на состојбата на лагер во продажното место на компанијата. Да известува за сите воочени неправилности и отстапувања.
- Да обезбедува максимално ниво на услужливост, љубезност и професионалност на продажните асистенти во Продажното место. Да ги следи повратните реакции на корисниците на ICCA порталот, да обезбедува повратни јавувања кон корисниците во случај на евентуални проблеми и да обезбедува остварување на целите за ICCA таргетот .... и слично...
Вашата биографија може да ја оставите електронски на апликацијата на следниот линк
http://www.telekom.mk/tekovni-oglasi.nspx.

Можеби ќе ве интересира

ЦЕНА НА ТАКСИ УСЛУГИ: Kaде во регионот е најевтино?

ЦЕНА НА ТАКСИ УСЛУГИ: Kaде во регионот е најевтино?

И ОВА СЕ СЛУЧУВА: Се бунат заради високи плати

И ОВА СЕ СЛУЧУВА: Се бунат заради високи плати

Анѓушев во Софија до пари за гасовод, далновод, патишта и железница

Анѓушев во Софија до пари за гасовод, далновод, патишта и железница

Добива плата од 291 милиони долари - со што се занимава?

Добива плата од 291 милиони долари - со што се занимава?

Со продаден имот од 4,5 милиони евра, исплатени придонесите на повеќе од 1.000 работници

Со продаден имот од 4,5 милиони евра, исплатени придонесите на повеќе од 1.000 работници

Купил службени мобилни телефони, ама не им ги дал на вработените

Купил службени мобилни телефони, ама не им ги дал на вработените

Нуди плата од 60.000 динари, но никој не сака да работи

Нуди плата од 60.000 динари, но никој не сака да работи

Богов се повлече од кандидатурата

Богов се повлече од кандидатурата

Каде се најголеми, а каде најмали „државните“ плати

Каде се најголеми, а каде најмали „државните“ плати