08 Април, 2020
0.0231

Загреб прогласен за најдобра конгресна дестинација во Југоисточна Европа

Објавено во: Балкан, Стил 19 Јануари, 2013

Загреб ја освои наградата „Meetings star“ за најдобра конгресна дестинација во Југоисточна Европа на штотуку завршениот конгрес „Convento"  кој се одржа во Љубљана на 16 и 17 јануари. Како што објави Туристичката заедница од Загреб, со цел да се добие ова престижно признание, хрватскиот главен град мораше да се соочи со голем број тајно испитувани категории како што се квалитетот на инфраструктурата, атрактивните туристички локации, достапноста на градот и низа останати проверки. Покрај Загреб како град кој е избран за најдобра конгресна дестинација, признание доби згребскиот хотел „Esplanade" како најдобар луксузен хотел.

Можеби ќе ве интересира

НА ВИБЕР ПРАЌАЛ ПОДАТОЦИ ЗА ЗАРАЗЕНИТЕ: Уапсен е црногорски службеник

НА ВИБЕР ПРАЌАЛ ПОДАТОЦИ ЗА ЗАРАЗЕНИТЕ: Уапсен е црногорски службеник

Борисов: Ќе испратам заштитна облека за браќата од Македонија

Борисов: Ќе испратам заштитна облека за браќата од Македонија

КАКО ДА ГИ СЛЕДАТ НАШИТЕ СТАПКИ - Во Белград и Ниш полициски час цел викенд, ќе почне уште во петок во 15 часот

КАКО ДА ГИ СЛЕДАТ НАШИТЕ СТАПКИ - Во Белград и Ниш полициски час цел викенд, ќе почне уште во петок во 15 часот

Мангаров: Да се затвори целото општествo не е издржанo од епидемиолошка гледна точка

Мангаров: Да се затвори целото општествo не е издржанo од епидемиолошка гледна точка

НИШТО НЕМА ДА БИДЕ ИСТО: Грците предвидоа кога ќе се оди на плажа

НИШТО НЕМА ДА БИДЕ ИСТО: Грците предвидоа кога ќе се оди на плажа

ИМА И ТОА: Француска компанија во Србија делела откази во менза

ИМА И ТОА: Француска компанија во Србија делела откази во менза

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 24 ЧАСА - ова на Србите им го советуваат кинеските лекари

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 24 ЧАСА - ова на Србите им го советуваат кинеските лекари

Жерновски го пофали лидерот на грчката опозиција Ципрас

Жерновски го пофали лидерот на грчката опозиција Ципрас

Српскиот епидемилог Бранислав Тиодоровиќ: ОД ЈУНИ ЌЕ ЖИВЕЕМЕ НОРМАЛНО, ВИРУСОТ ГО УНИШТУВААТ УЛТРАВИОЛЕТОВИТЕ ЗРАЦИ

Српскиот епидемилог Бранислав Тиодоровиќ: ОД ЈУНИ ЌЕ ЖИВЕЕМЕ НОРМАЛНО, ВИРУСОТ ГО УНИШТУВААТ УЛТРАВИОЛЕТОВИТЕ ЗРАЦИ