21 Септември, 2020
0.0457

Земја од регионот има само еден заразен со Ковид - 19

Објавено во: Балкан, Корона Вирус 21 Мај, 2020

Во Црна Гора има само еден активен случај на коронавирус. 

Во последните 24 часа е потврден само еден случај на заболен од Кобид -19. 

Но, резултатот од повтореното тестирање е негативен, и се претпоставува дека, најверојатно, вирусот е во завршна фаза. Луѓето кои биле во контакт со тоа лице се идентификувани и ставени во самоизолација.

Во Црна Гора од вчера до денес две лица оздравеле од коронавирусот. 

Во Црна Гора се потврдени 324 случаи, од кои 314 оздравеле, а девет лица починале.

Оваа земја беше меѓу последните во регионот каде се појавија заболени од Ковид -19. 

Земјата веќе ги отвори хотелите и рестораните, со што туристичката сезона може да почне. 

При тоа оваа земја соопшти дека откако корона кризата ќе заврши, кај нив Италијаницте се добредојдени, иако Италија беше главно жариште во Европа за вирусот. 

Можеби ќе ве интересира

Во грчкиот парламент влегоа предлог-законите за помош и соработка со нашата земја

Во грчкиот парламент влегоа предлог-законите за помош и соработка со нашата земја

ОД ШТО ПОЧИНА БЕБЕТО ПРОНАЈДЕНО МРТВО ВО СЕЛО КАЈ ВРШАЦ - еве што покажа обдукцијата

ОД ШТО ПОЧИНА БЕБЕТО ПРОНАЈДЕНО МРТВО ВО СЕЛО КАЈ ВРШАЦ - еве што покажа обдукцијата

Топчанел: Со Бујар Османи и Дритан Абазовиќ - дури четворица Албанци министри за надворешни работи на Балканот

Топчанел: Со Бујар Османи и Дритан Абазовиќ - дури четворица Албанци министри за надворешни работи на Балканот

(ВИДЕО) ОШТЕТЕНИ ОБЈЕКТИ НА КРИТ: Земјотресот создаде хаос

(ВИДЕО) ОШТЕТЕНИ ОБЈЕКТИ НА КРИТ: Земјотресот создаде хаос

Силен земјотрес ја стресе Грција

Силен земјотрес ја стресе Грција

При налетот на ураганот, град во Грција урна рекорд

При налетот на ураганот, град во Грција урна рекорд

(ФОТО+ВИДЕО) УРАГАН ВО ГРЦИЈА: Грците се засолнуваат, ќе дуваат ветрови со брзина над 200 км на час

(ФОТО+ВИДЕО) УРАГАН ВО ГРЦИЈА: Грците се засолнуваат, ќе дуваат ветрови со брзина над 200 км на час

Уште една лекарка тврди дека коронавирусот е создаден во лабораторија

Уште една лекарка тврди дека коронавирусот е создаден во лабораторија

Србите на анкета одговорија дека Грците им се најдобри пријатели

Србите на анкета одговорија дека Грците им се најдобри пријатели