25 Октомври, 2016
1.4204
    ALK 5444.08    -0.69%     BESK 9000    3.69%     CEVI 420    2.94%     FERS 41000    -2.4%     GRNT 539.33    -1.04%     KMB 2772.11    0.56%     MPT 24990.18    -0.04%     MTUR 3390    0.1%     OHB 3900    2.09%     OKTA 2013.16    1.21%     PPIV 32000    0%     SPAZ 12474.95    8.5%     STB 654.29    3%     STBP 545    0%     STIL 64    0.88%     TEL 262    -0.98%     TNB 7749.37    0%     TPLF 998    -3.11%     USJE 22900    1.32%
Фактите ги распрснуваат владините „успеси“

Фактите ги распрснуваат владините „успеси“

Отворена е постапка против истражителот на СЈО кој беше приведен

Отворена е постапка против истражителот на СЈО кој беше приведен

Либерална партија: Мора да се спречи изборен инженеринг во десницата

Либерална партија: Мора да се спречи изборен инженеринг во десницата

Ова се најлошите насоки на факултет - Нема работа и слабо се плаќа

Ова се најлошите насоки на факултет - Нема работа и слабо се плаќа

ПИОМ во официјалниот извештај сокри дека должел пари на приватните пензиски фондови

ПИОМ во официјалниот извештај сокри дека должел пари на приватните пензиски фондови

Скокај Ламбе!

Скокај Ламбе!

ПАНДОВ: Заев на 11 декември треба да му честита победа на Груевски!

ПАНДОВ: Заев на 11 декември треба да му честита победа на Груевски!

СИЛЕН ПРОДОР НА СТРАНСКИТЕ ПАЗАРИ: Се препороди кумановската фабрика за цевки!

СИЛЕН ПРОДОР НА СТРАНСКИТЕ ПАЗАРИ: Се препороди кумановската фабрика за цевки!

ИНТЕРВЈУ РИСТЕСКИ: Обвиненијата на СЈО ќе ја “обезглават“ владеачката врхушка!

ИНТЕРВЈУ РИСТЕСКИ: Обвиненијата на СЈО ќе ја “обезглават“ владеачката врхушка!

Најнови вести

ФРАНЦУСКА СТУДИЈА ТВРДИ: Во пелените „Памперс“ има канцерогени материи

25 Октомври, 2016

Токсични хемикалии кои се поврзуваат со одредени видови рак открила француска студија во пелените „Памперс“.Студијата ја изработила  Француската здравствена асоцијација Асеф која во пелените пронашла траги од канцерогени материи.О

Најстарата банка во светот скратува 2600 вработени

Најстарата банка во светот скратува 2600 вработени

Шилегов: Наместо нови 6000 вработувања само лажни ветувања во Ранковце

Шилегов: Наместо нови 6000 вработувања само лажни ветувања во Ранковце

Зошто Турција масовно увезува оружје од Германија?

Зошто Турција масовно увезува оружје од Германија?

Отворена е постапка против истражителот на СЈО кој беше приведен

Отворена е постапка против истражителот на СЈО кој беше приведен

Фактите ги распрснуваат владините „успеси“

Фактите ги распрснуваат владините „успеси“