07 Март, 2021
0.0254

АГНЕСА ТВРДИ ДЕКА НЕ ПРАВЕЛА ЕСТЕТСКИ КОРЕКЦИИ: По интимност од скоро 20 години, нормален маж нема да ја нарече сопругата „фотошопирана барбика“

Објавено во: Македонија 17 Јануари, 2021

Агнеса Органџиева, поранешната сопруга на Роберт Орданоски отворено во јавноста зборува за нејзиниот брак со екс-директрот на АЕК. Во последното интервју за ММС вели дека дури 80 осто од коментарите во јавноста се на нејзина страна.

Многу пораки добив на Инстаграм и треба да му се заблагодарам што ме направи актуелна. Веќе 20-30 илјади ме следат. И не може сите да ме сакаат, јас и тоа го разбирам.  Во тие 20 проценти скоро сите се жени, кои никогаш во животот не биле на педикир или на маникир, не биле во салон никогаш. Смешен е што вели дека јас секој ден сум одела на фризер. А секој ден имало ручек и сум готвела. Но, да точно е дека излегувам од дома средена. Не ми пречи што ме нарече фотошоп барбика, ме знаат луѓето, јас си се знам себе си и не се замарам. Не ми пречи, тоа си е негово мислење. А нормален маж за жена со која спиел заедно во кревет скоро 20 години нема да ја нарече така. Ако не пукнело сега, ќе пукнело за пет години. Извини, ама млада сум, имам само 37 години и сакам да се посветам на себе и децата. Многу убаво размислив за се, но не очекував дека ќе пишува глупости. Многу ниско од негова страна. Сепак, сум му родила две деца. Што и да е тој треба да ме почитува како мајка на неговите деца. Ништо повеќе.  И требаше да биде горд. Како што вели дека е школуван, требаше да постапи правилно и културно. До вчера спиел со мене. Сум му правела кафе, ручек, се што сакал, бил како крал дома. А негативните коментри, особено од жените многу ми се смешни. Жени што до Вардар не отишле. Затоа не се замарам. Разбирам дека имало и ќе има луѓе љубоморни и искомплексирани. Јас сум таква и тоа е тоа. Ниту сум се сликала по гаќи, или нешто некултурно сум правела. Сите слики ми се културни и нормални. Децата никогаш не сум ги експонирала. Тој сето тоа контра го правеше.  Не сум правела естетски корекции, сето тоа на мене е благодарејќи на гени. Семејно сме такви, вели Агнеса во интервјуто за ММС. 


Можеби ќе ве интересира

ИМ ВЕЛАМ НА ЛУЃЕТО СЛОБОДНО ЗБОРУВАЈТЕ НА ТЕЛЕФОН - Заев охрабрува: Кој друг би слушал и би одел затвор 12 години

ИМ ВЕЛАМ НА ЛУЃЕТО СЛОБОДНО ЗБОРУВАЈТЕ НА ТЕЛЕФОН - Заев охрабрува: Кој друг би слушал и би одел затвор 12 години

Филипче: Според моите информации, состојбата на Мицкоски е стабилна

Филипче: Според моите информации, состојбата на Мицкоски е стабилна

ФИЛИПЧЕ И РУСКИОТ АМБАСАДОР ГИ ПРЕЧЕКАА РУСКИТЕ ВАКЦИНИ - спутник В е нова надеж, се разговара и за другите количини

ФИЛИПЧЕ И РУСКИОТ АМБАСАДОР ГИ ПРЕЧЕКАА РУСКИТЕ ВАКЦИНИ - спутник В е нова надеж, се разговара и за другите количини

НЕМА ДА ОСТАВИМЕ НЕЗГРИЖЕН НИТУ ЕДЕН ВОЈНИК СО НАПОЛНЕТИ 45 ГОДИНИ - Од Одбрана ги отфрлаат обвинувањата

НЕМА ДА ОСТАВИМЕ НЕЗГРИЖЕН НИТУ ЕДЕН ВОЈНИК СО НАПОЛНЕТИ 45 ГОДИНИ - Од Одбрана ги отфрлаат обвинувањата

ИНИЦИЈАТИВЕН ОДБОР: На Мицкоски му посакуваме брзо закрепнување и здрав и прав да даде отчет на конгресот

ИНИЦИЈАТИВЕН ОДБОР: На Мицкоски му посакуваме брзо закрепнување и здрав и прав да даде отчет на конгресот

БЛИЗУ 33 ИЛЈАДИ ИСЕЛЕНИЦИ - Статистика тврди дека апликацјата за самопопишување беспрекорно функционира

БЛИЗУ 33 ИЛЈАДИ ИСЕЛЕНИЦИ - Статистика тврди дека апликацјата за самопопишување беспрекорно функционира

НОВИ 31 ПАЦИЕНТ СЕ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ - почна со работа и модуларната болница

НОВИ 31 ПАЦИЕНТ СЕ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ - почна со работа и модуларната болница

Короната може да направи обилни крварења во стомакот, докторите да не ги потценуваат овие симптоми, бара лекарската комора

Короната може да направи обилни крварења во стомакот, докторите да не ги потценуваат овие симптоми, бара лекарската комора

(ФОТО) ВО ДВЕ ДРАМАТИЧНИ АКЦИИ - МВР пресече два меѓународни канали на дрога, запленени над половина тон марихуана

(ФОТО) ВО ДВЕ ДРАМАТИЧНИ АКЦИИ - МВР пресече два меѓународни канали на дрога, запленени над половина тон марихуана