23 Мај, 2024
0.0326

БЕБЕ ФРЛЕНО ВО КОНТЕЈНЕР ВО ХРВАТСКА - полицијата откри во која состојбата е новороденчето

Објавено во: Балкан 14 Мај, 2024

Добивај вести на Viber

Како што јавуваат медиумите од регионот, вчера во Хрватска е пронајдено бебе завиткано во ќебе и оставено во контејнер. 

Според информации добиени од тамошните полициски претставници, бебето кое синоќа некој го остави во контејнер во Запрешиќ, Хрватска е надвор од животна опасност.

- Загрепската полиција во рок од 24 часа потврди дека бебето пронајдено кај Запрешиќ е надвор од животна опасност - објави „Курир.рс“.

По пријавата и откривањето, полициските службеници повикале брза помош и новороденчето било пренесено во болницата Свети Дух. Засега не се знае која е мајката.

Да потсетиме, во Запрешиќ кај Загреб беше пронајдено бебе завиткано во ќебе и фрлено во контејнер. Според првите информации од местото на настанот, бебето било облеано во крв и имало повреди на главата.

На местото каде што е пронајдено бебето имало и 15-годишно дете кое побарало помош од минувачите. Не се знае дали има врска со бебето или е случаен минувач.

Фото: Принтскрин/Твитер

Можеби ќе ве интересира

ДОДИК ВЕЛИ ДЕКА ДОЈДЕ КРАЈОТ ЗА БиХ: Во четврток ќе предложиме мирно разделување

ДОДИК ВЕЛИ ДЕКА ДОЈДЕ КРАЈОТ ЗА БиХ: Во четврток ќе предложиме мирно разделување

(ВИДЕО) НЕВРЕМЕТО НАПРАВИ ШТЕТИ ВО СРБИЈА: Дождот откорна дел од пат во Нови Пазар

(ВИДЕО) НЕВРЕМЕТО НАПРАВИ ШТЕТИ ВО СРБИЈА: Дождот откорна дел од пат во Нови Пазар

УТРО ПО НЕВРЕМЕТО ВО СРБИЈА: Отстранети се последиците, се проценува штета

УТРО ПО НЕВРЕМЕТО ВО СРБИЈА: Отстранети се последиците, се проценува штета

СЕ СПОРЕД СПИСОК: Еве ги строгите правила на грчките цариници, кои можат скапо да ве чинат!

СЕ СПОРЕД СПИСОК: Еве ги строгите правила на грчките цариници, кои можат скапо да ве чинат!

(ВИДЕО) СПАСЕНИ ДВЕ ЖЕНИ И ДЕТЕ ВО УЖИЦЕ: Нивниот автомобил беше потопен

(ВИДЕО) СПАСЕНИ ДВЕ ЖЕНИ И ДЕТЕ ВО УЖИЦЕ: Нивниот автомобил беше потопен

ВУЧИЌ ЗА РЕЗОЛУЦИЈАТА ЗА СРЕБРЕНИЦА: Некои земји за кои не очекувавме ќе ни „забијат нож во грб“

ВУЧИЌ ЗА РЕЗОЛУЦИЈАТА ЗА СРЕБРЕНИЦА: Некои земји за кои не очекувавме ќе ни „забијат нож во грб“

НЕВРЕМЕ ВО СРБИЈА: Жена загина откако дрво падна врз нејзиниот автомобил

НЕВРЕМЕ ВО СРБИЈА: Жена загина откако дрво падна врз нејзиниот автомобил

ЕРДОГАН ЈА НАРЕЧЕ ЕВРОВИЗИЈА СРАМНО НАТПРЕВАРУВАЊЕ - „Добро е што не одиме, таму не можете да сретнете нормална личност“

ЕРДОГАН ЈА НАРЕЧЕ ЕВРОВИЗИЈА СРАМНО НАТПРЕВАРУВАЊЕ - „Добро е што не одиме, таму не можете да сретнете нормална личност“

ИЗВОНРЕДНА МОЖНОСТ ЗА РАБОТА ВО ХРВАТСКА! Плати огромни, работници нема, а побарувачката расте

ИЗВОНРЕДНА МОЖНОСТ ЗА РАБОТА ВО ХРВАТСКА! Плати огромни, работници нема, а побарувачката расте