20 Јуни, 2024
0.0276

БЕЌАРОВСКИ РАСПАЛИ: „СДСМ ВО 2016 ВО ПРОГРАМАТА ВЕТИЈА СПОЈУВАЊЕ НА КЛИНИКИТЕ, АМА ИЗЛАЖАА“: „ВМРО, завршете ја оваа агонија, мај 2028 и не е толку далеку“

Објавено во: Македонија 28 Мај, 2024

Добивај вести на Viber

Докторот Нико Беќаровски се огласи за изборното ветување на СДСМ за спојувањето на Клиничкиот центар.

Во изборната програма на СДСМ во сега веќе далечната 2016 година децидно стоеше "Спојување на Клиниките во еден Клинички центар" во првите шест месеци.

ИЗЛАЖАА, ама на лагата кратки и се нозете, дојде 8. Мај.

Во јавните настапи и ВМРО-ДПМНЕ и VLEN и ЗНАМ ветуваа спојување на Клиниките и укинување на 66 директори и 165 Членови на УО и вработување и напредување ИСКЛУЧИВО според МЕРИТ систем.

Завршете ја оваа агонија до 31 декември, бидејќи мај 2028 и не е толку далеку.

ЗА НАШЕ, НО И ВАШЕ ДОБРО.

За задоволни здравствени работници и пациенти со вратена доверба.

ЕДЕН ЧОВЕЧКИ ЖИВОТ Е ПОВРЕДЕН ОД БИЛО КОЈА ФУНКЦИЈА !“, напиша тој на фејсбук.Можеби ќе ве интересира

Левица: Две години Град Скопје е заложник на „војната“ меѓу ДПМНЕ и Арсовска, а резултатот е хаос и колапс во секоја сфера

Левица: Две години Град Скопје е заложник на „војната“ меѓу ДПМНЕ и Арсовска, а резултатот е хаос и колапс во секоја сфера

Започна судењето на Мерко за незаконско поставување директори

Започна судењето на Мерко за незаконско поставување директори

МИЦКОСКИ МУ ВОЗВРАЌА НА МИЦОТАКИС: Се подготвувам за НАТО, сакам предизвици, би сакал да го видам и тој

МИЦКОСКИ МУ ВОЗВРАЌА НА МИЦОТАКИС: Се подготвувам за НАТО, сакам предизвици, би сакал да го видам и тој

ВРЕЛО, ЖЕШКО И ТЕШКО: Продолжува топлотниот бран во Македонија

ВРЕЛО, ЖЕШКО И ТЕШКО: Продолжува топлотниот бран во Македонија

Борко Ристовски поднесе оставка во РК Вардар за да биде министер

Борко Ристовски поднесе оставка во РК Вардар за да биде министер

ТИРЗ се сели на друга адреса и набавува мебел за 500.000 евра

ТИРЗ се сели на друга адреса и набавува мебел за 500.000 евра

„ЛУЃЕТО МИ ВЕЛАТ, ВИЕ ЦЕЛ ЖИВОТ СЕ ЗЕЗАТЕ И ПАРИ ПРАВИТЕ“: Бубо Каров искрено во поткастот на Фактор - „Бизнис муабети“

„ЛУЃЕТО МИ ВЕЛАТ, ВИЕ ЦЕЛ ЖИВОТ СЕ ЗЕЗАТЕ И ПАРИ ПРАВИТЕ“: Бубо Каров искрено во поткастот на Фактор - „Бизнис муабети“

ПРЕМИЕРОТ НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ЌЕ СЕ НАЈДЕ ВО МНОГУ НЕПРИЈАТНА ПОЗИЦИЈА КОГА ЌЕ СЕ СРЕТНЕМЕ НА НАТО САМИТОТ: Мицотакис му се „закани“ на Мицкоски

ПРЕМИЕРОТ НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ЌЕ СЕ НАЈДЕ ВО МНОГУ НЕПРИЈАТНА ПОЗИЦИЈА КОГА ЌЕ СЕ СРЕТНЕМЕ НА НАТО САМИТОТ: Мицотакис му се „закани“ на Мицкоски

ЈП „Национални шуми“ нема да учествува во гаснењето на пожарите

ЈП „Национални шуми“ нема да учествува во гаснењето на пожарите