28 Мај, 2020
0.0237

БЛАГОДАРАМ БРАТЕ СИ: Вака српски медиум му се заблагодари на кинескиот претседател

Објавено во: Балкан, Корона Вирус 31 Март, 2020

Интересен билборд осамна вчера во Белград. Благодарница испишана на билборд до кинескиот претседател Си Џинпинг, за помошта што таа земја ја испрати до српскиот народ во борбата против коронавирусот.

Благодарницата не е напишана од српските власти, туку од еден медиум.

Имено, новинската агенција Информер му се заблагодари на кинескиот претседател Си Џиннпинг за помошта за време на борбата против коронавирусот, на билбордот поставен во големиот градски центар.

Кинескиот народ значајно и помогна на Србија во борбата против коронавирот. Тие испратија тестови до оваа држава, а неколку доктори дојдоа во Белград. Затоа редакцијата Информер решила да постави билборд во чест на кинескиот претседател Си Џинпинг.

Фото: Информер

Можеби ќе ве интересира

ВУЧИЌ: Oдлуката на Црна Гора од први јуни да не ги отвора границите со Србија е политичка

ВУЧИЌ: Oдлуката на Црна Гора од први јуни да не ги отвора границите со Србија е политичка

ГРЦИТЕ ПОДГОТВЕНИ ЗА СЕЗОНАТА: Германците први ќе допатуваат

ГРЦИТЕ ПОДГОТВЕНИ ЗА СЕЗОНАТА: Германците први ќе допатуваат

Во Бугарија 23 плажи ќе бидат со бесплатни лежалки и чадори, за другите се намалува цената за половина

Во Бугарија 23 плажи ќе бидат со бесплатни лежалки и чадори, за другите се намалува цената за половина

СНЕГ НА БАЛКАНОТ: Во две земји на планините има покривка

СНЕГ НА БАЛКАНОТ: Во две земји на планините има покривка

(ВИДЕО) СИЛНО НЕВРЕМЕ ВО ГРЦИЈА: Жена почина од удар на гром

(ВИДЕО) СИЛНО НЕВРЕМЕ ВО ГРЦИЈА: Жена почина од удар на гром

НЕВРЕМЕ НА БАЛКАНОТ: Погодени Белград и Загреб

НЕВРЕМЕ НА БАЛКАНОТ: Погодени Белград и Загреб

Српскиот лекар тврди: Короната ја имавме уште во јануари

Српскиот лекар тврди: Короната ја имавме уште во јануари

СРБИТЕ НЕ СЕ ПОЖЕЛНИ ВО ЦРНА ГОРА: Брнабиќ повикува да не се летува таму

СРБИТЕ НЕ СЕ ПОЖЕЛНИ ВО ЦРНА ГОРА: Брнабиќ повикува да не се летува таму

Хрватскиот МНР Радман: Северна Македонија и Албанија ќе добијат „Датум“ кога ќе ги исполнат целите и критериумите

Хрватскиот МНР Радман: Северна Македонија и Албанија ќе добијат „Датум“ кога ќе ги исполнат целите и критериумите