20 Мај, 2018
0.3336
    ALK 8098.79    0.29%     BESK 7738.39    -2.05%     GRNT 743.11    -1.78%     KMB 4373.93    0.64%     MKSD 204    9.68%     MPT 30016.78    0.05%     MTUR 4100    -0.41%     OHB 6498.44    0.11%     PPIV 44500    0%     RMDEN16 95.5    0.42%     RZLE 14    0%     RZLV 44    0%     RZUS 124.82    -0.94%     STB 1022.5    -0.26%     STBP 1102.85    0.07%     STIL 132.97    3.31%     TEL 270    -1.46%     TNB 13718    3%     TPLF 1573.88    -1.18%     TTK 860    -1.23%     UNI 2420.09    2.55%     ZILU 238    8.18%

(ГАЛЕРИЈА) Богдановиќ вети зелени површини, а Заев рече дека Центар прв го порази режимот

Објавено во: Македонија, Галерија 04 Октомври, 2017

Kандидатот за градоначалник на општина Центар, Саша Богдановиќ синоќа на митингот најави дека сите постоечки паркови ќе бидат обновени со зеленило, а таму каде што нема зелени површини ќе се продолжи со зазеленување и со садење нови дрва, за да се обезбеди подобра животната средина и подобар квалитетот на воздухот.

Лидерот на СДСМ, и премиер Зоран Заев изјави дека прво Центар, а потоа и цела Македонија го порази режимот. 

Заев рече дека Скопје ќе биде град кој ќе ги поврзува граѓаните со модерни и квалитетни улици и патишта, дигитализирани и паметни системи за јавни услуги, со функционален јавен превоз и безбеден сообраќај.

ФОТО ФАКТОР


Можеби ќе ве интересира

Левица: Осуда за недостоинственото однесување на Заев и полтронскиот однос

Левица: Осуда за недостоинственото однесување на Заев и полтронскиот однос

„РЕПУБЛИКА ИЛИНДЕНСКА МАКЕДОНИЈА“: Што граѓаните мислат за овој предлог?

„РЕПУБЛИКА ИЛИНДЕНСКА МАКЕДОНИЈА“: Што граѓаните мислат за овој предлог?

Србов: Се истрчаа јавно дека се согласуваат со ерга омнес употреба, какви почетнички грешки

Србов: Се истрчаа јавно дека се согласуваат со ерга омнес употреба, какви почетнички грешки

Нормализирано е водоснабдувањето на Христо Татарчев

Нормализирано е водоснабдувањето на Христо Татарчев

Koга е следната средба со Нимиц за името?

Koга е следната средба со Нимиц за името?

ТМРО: Со Грција требаше да се преговара само за враќање на имотите на протераните Македонци

ТМРО: Со Грција требаше да се преговара само за враќање на имотите на протераните Македонци

Ќе имаме ли дожд и денеска?

Ќе имаме ли дожд и денеска?

Пресметано за колку години ќе започне оскудацијата во Македонија со матични лекари

Пресметано за колку години ќе започне оскудацијата во Македонија со матични лекари

Прекинато водоснабдување во Припор

Прекинато водоснабдување во Припор