26 Септември, 2022
0.0201

Брендовите на Фешн Груп со нови колекции кои модно ќе ве загреат оваа есен-зима 22

Објавено во: Мои пари 22 Септември, 2022

Добивај вести на Viber

Температурите паѓаат, затоа е време да го обновите вашиот гардеробер со впечатливи есенски бои, а синото и жолтото се она што ви е потребно за да изгледате незаборавно во секоја прилика. За мажите пак оваа сезона се враќа трендот на храбри комбинации во секогаш посакуваната црвена и розева боја.

„Оваа есен во нашите продавници во моловите Ист Гејт и Сити Мол пристигна новата модна сензација каде се осврнуваме на колоритните комбинации со кои без сомнеж нема да останете незабележани. Освежете го вашиот гардеробер со ултра модерни парчиња за вас и вашите најблиските, кои може да ги најдете и онлајн во нашиот e-shop fashiongroup.com.mk или на бесплатната апликација.“ вели тимот од Fashion Group.

Време е да си поиграте со темпераментниот и ведар дух на боите за да ја развеселите есента.

Бидете забележани на секое вечерно излегување во новите парчиња на Desigual, уникатната жолта јакна и здолниште искомбинирајте ги со потпетици Steve Madden во индиго сина боја од новата колекција достапна во продавниците на Fashion&Friends.

Женствениот предзнак е секогаш нагласен, најчесто преку изборот на елегантни модни додатоци од накитот од Parfois.

За дневните прошетки или пак кафе со пријателите уживајте во елегатната конфорност на пантолони и кошули на италијанскиот бренд Dan John, а навечер оставете силен впечаток во розовото Bitsiani палто.

Springfiled чизмите се “must“ парче кое треба да го обновите во вашиот ормар на кои буквално секоја девојка не може да им одолее.

За сите урбани и лежерни комбинации секогаш нашиот прв избор би бил SuperDry. Додека пак за најмалите ги имате веселите парчиња на Okaidi, Mango kids и неодоливата детска колекција на Guess.

Во вашата омилена мултибренд продавница Fashion&Friends ве очекуваат сите фаворити за оваа сезона.

Оваа есен, заблескајте во сите шик модели со Fashion group! Ви ветуваме дека и оваа сезона со себе ќе донесе посебна магија и супер стилски денови со нашите брендови.

Фотографиите од сесијата се направени од Бојан Стоилковски во продукција на Fashion Group.

ПР објава

ГАЛЕРИЈАМожеби ќе ве интересира

Ingram Micro: Над 100 ИТ експерти од Македонија, Косово и Албанија на вмрежување во Охрид

Ingram Micro: Над 100 ИТ експерти од Македонија, Косово и Албанија на вмрежување во Охрид

„Макпетрол“ најуспешен на младинскиот карате куп на Македонија

„Макпетрол“ најуспешен на младинскиот карате куп на Македонија

ЗАШТИТНОТО ЛИЦЕ НА ВИДЕОЛОТАРИЈА, МАКЕДОНСКАТА ФУДБАЛСКА ИКОНА, ГОРАН ПАНДЕВ ЈА ЗАОКРУЖИ СВОЈАТА ФУДБАЛСКА КАРИЕРА

ЗАШТИТНОТО ЛИЦЕ НА ВИДЕОЛОТАРИЈА, МАКЕДОНСКАТА ФУДБАЛСКА ИКОНА, ГОРАН ПАНДЕВ ЈА ЗАОКРУЖИ СВОЈАТА ФУДБАЛСКА КАРИЕРА

Fashion Group: Oдржливата колекција „Blue Me“ на брендот Kiko Milano ги освои срцата на македонските инфлуенсери

Fashion Group: Oдржливата колекција „Blue Me“ на брендот Kiko Milano ги освои срцата на македонските инфлуенсери

Голден Арт сезонава со две екипи во сениорска конкуреција и над 100 ракометари во сите возрасни категории

Голден Арт сезонава со две екипи во сениорска конкуреција и над 100 ракометари во сите возрасни категории

Американските стопански комори обединети за подобрување на регионалното бизнис опкружување

Американските стопански комори обединети за подобрување на регионалното бизнис опкружување

Избрани победниците на конкурсот за дизајн на корици – „Порта Европа“

Избрани победниците на конкурсот за дизајн на корици – „Порта Европа“

Формирање на здрави животни навики уште од мали нозе: Возење велосипед и тротинет- за ден без автомобили

Формирање на здрави животни навики уште од мали нозе: Возење велосипед и тротинет- за ден без автомобили

Градете ја својата иднина на најатрактивната локација во Скопје - изберете дом во „Гранд Ривер“

Градете ја својата иднина на најатрактивната локација во Скопје - изберете дом во „Гранд Ривер“