16 Јули, 2018
0.4631
    ALK 8082.83    -0.2%     RMDEN17 95.9    0%     STIL 134    -2.19%     TEL 277    0.62%     USJE 22500    -1.51%

БРЗА И ЛЕСНА ЗАРАБОТКА: Ова успева во Србија

Објавено во: Агробизнис 10 Април, 2018

Во Србија со 70.000 динари може да се почне бизнис и добро да се заработи од етно туризам. 

За почеток во малите бизниси, луѓето се трудат секој динар да го заштедат. 

Во околината на Нови Сад се продаваат салаши со цена од 560.000 евра. 

За овие пари се нуди куќа, сала за гости, базен и спа. 

Со етно варијанти брзо и лесно во областа на туризмот се доаѓа до профит. 

Понудата на бизниси кои можат да донесат пари е разнолика. Може да се прават тестенини, да се занимаваат со сточарство, да се отвори фризерски салон и слично. 

Можеби ќе ве интересира

Производство на жита во Македонија

Производство на жита во Македонија

MAKEДОНИЈА ИМА ИДЕАЛНИ УСЛОВИ ЗА КВАЛИТЕТЕН ОРЕВ: Ги мами ли цената младите кон овој агробизнис?

MAKEДОНИЈА ИМА ИДЕАЛНИ УСЛОВИ ЗА КВАЛИТЕТЕН ОРЕВ: Ги мами ли цената младите кон овој агробизнис?

Општинските комисии во ресенскиот и прилепскиот регион започнаа со проценки на штетите од невремето

Општинските комисии во ресенскиот и прилепскиот регион започнаа со проценки на штетите од невремето

Николовски: Оваа година Македонија за прв пат ќе биде земја партнер на саемот „АГРА“

Николовски: Оваа година Македонија за прв пат ќе биде земја партнер на саемот „АГРА“

ВМРО-ДПМНЕ: Двојно повеќе увезени од извезени лубеници во земја позната по лубеници

ВМРО-ДПМНЕ: Двојно повеќе увезени од извезени лубеници во земја позната по лубеници

Ленче Николовска побара поддршка од земјоделците за референдумот

Ленче Николовска побара поддршка од земјоделците за референдумот

(ФОТО) Министерот Николовски се уверуваше во големите штети

(ФОТО) Министерот Николовски се уверуваше во големите штети

МЗШВ: Зошто протести кога лубениците се откупуваат

МЗШВ: Зошто протести кога лубениците се откупуваат