31 Мај, 2024
0.0296

„ЦЕЛ ЖИВОТ СЕ ГРИЖЕЛА ЗА ПАЦИЕНТИ, СЕГА НЕА И Е ПОТРЕБНА ГРИЖА“: По доживеан мозочен удар, на докторка од Охрид и требаат пари за лекување

Објавено во: Македонија 13 Мај, 2024

Добивај вести на Viber

На социјалните мрежи се бара финансиска помош за матична лекарка од Охрид, која добила мозочен удар.

Кога системот за кој цел живот се борела потфрла, ние како колеги треба да се вклучиме и да помогнеме на Д-р Ружица Јанеска!  Ве замолуваме донирајте или споделете почитувани колеги!“, се вели во апелот во групата Асоцијација на специјализанти и млади лекари.

Во апелот за помош објавен на ecrowd.mk се вели „Пред три седмици нашата мајка доби голем мозочен удар којшто направи сериозни животозагрозувачки компликации. Како семејство имаме потреба од финансиска помош, бидејќи цените на третманот се многу високи. Замолуваме да донирате во рамки на можностите, да ни помогнете и да споделувате“ се вели во апелот, за докторката која е сместена во приватна болница во Скопје.Можеби ќе ве интересира

ДИМИТРИЕВСКИ: Во првиот момент, кога ќе сметаме дека нашиот збор не се почитува, нема да бидеме дел од Владата

ДИМИТРИЕВСКИ: Во првиот момент, кога ќе сметаме дека нашиот збор не се почитува, нема да бидеме дел од Владата

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Судиите не избраа нов претседател на Уставен суд

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Судиите не избраа нов претседател на Уставен суд

МЕЏИТИ: Тројца до четворица пратеници може да преминат од Европскиот фронт во новото парламентарно мнозинство

МЕЏИТИ: Тројца до четворица пратеници може да преминат од Европскиот фронт во новото парламентарно мнозинство

МАНДАТ ЗА СОСТАВУВАЊЕ НА ВЛАДА: Претседателката Силјановска-Давкова ќе го додели идната недела

МАНДАТ ЗА СОСТАВУВАЊЕ НА ВЛАДА: Претседателката Силјановска-Давкова ќе го додели идната недела

ДУИ: На ВМРО - ДПМНЕ треба да им биде јасно дека Владата не е играчка во нивни и ничии раце

ДУИ: На ВМРО - ДПМНЕ треба да им биде јасно дека Владата не е играчка во нивни и ничии раце

СЕДНИЦАТА ПРОДОЛЖУВА УТРЕ: Уставните судии не избраа нов претседател кој ќе ја замени Кацарска

СЕДНИЦАТА ПРОДОЛЖУВА УТРЕ: Уставните судии не избраа нов претседател кој ќе ја замени Кацарска

СЛАВЈАНКА ПЕТРОВСКА: Ќе се кандидирам за претседател на СДСМ

СЛАВЈАНКА ПЕТРОВСКА: Ќе се кандидирам за претседател на СДСМ

КРИВИЧНА ЗА ПРИЛЕПЧАНЕЦ: Со две лица грабнале човек, го однеле на мостот „Беласица“ и му одзеле пари

КРИВИЧНА ЗА ПРИЛЕПЧАНЕЦ: Со две лица грабнале човек, го однеле на мостот „Беласица“ и му одзеле пари

ПАРТИЈАТА НА МАКЕДОНЦИТЕ ВО СРБИЈА: Силјановска Давкова да го отповика Фрчкоски затоа што не ја консултирал за Резолуцијата за Сребреница

ПАРТИЈАТА НА МАКЕДОНЦИТЕ ВО СРБИЈА: Силјановска Давкова да го отповика Фрчкоски затоа што не ја консултирал за Резолуцијата за Сребреница