04 Април, 2020
0.0260

Честито нов пратенички состав во Собранието

Објавено во: Македонија 30 Декември, 2016

Заврши конститутивната седница на Собранието на РМ со која претседатваше поранешниот претседател на Трајко Вељаноски.

Со 119 гласа „ЗА“ и ниту еден против новите пратеници добија веривикација на мандатите, која претходно беше верификувана од страна на Верификациона комисија.

На седницата не дојде Мендух Тачи и потпретседателот на партијата на ДПА Бардуљ Мамути.

Повеќе детали наскоро

Можеби ќе ве интересира

Видео за донациите од Заеви: Еве што сподели портпаролот на СДСМ, Костадинов

Видео за донациите од Заеви: Еве што сподели портпаролот на СДСМ, Костадинов

Уште седум ново инфицирани со Ковид-19 во Куманово

Уште седум ново инфицирани со Ковид-19 во Куманово

Мобилна апликација за следење на информациите со КОВИД-19

Мобилна апликација за следење на информациите со КОВИД-19

Статистика на Чулев за (не)почитување на мерките

Статистика на Чулев за (не)почитување на мерките

Вријат таборите: Кој е заслужен за помошта од Словенија - Мицкоски или Владата

Вријат таборите: Кој е заслужен за помошта од Словенија - Мицкоски или Владата

Полициски час: Приведени 28 лица

Полициски час: Приведени 28 лица

ДЕЦА ВНИМАВАЈТЕ: Далечинското учење е задолжително

ДЕЦА ВНИМАВАЈТЕ: Далечинското учење е задолжително

ВАЖНО: Психолошка поддршка по телефон

ВАЖНО: Психолошка поддршка по телефон

Филипче: Чувајте се колеги!

Филипче: Чувајте се колеги!