24 Октомври, 2020
0.0247

ЦРН БИЛАНС: Досега 700 граѓани починаа од коронавирусот

Објавено во: Македонија, Корона Вирус 21 Септември, 2020

Досега 700 граѓани починаа од коронавирусот, објави Министерството за здравство. 

За едно деноноќие има 7 починати од опасниот вирусот. 

Починатите се од различни возрасти, и општини. 

Починати се двајца пациенти од Струмица (52 и 62г), еден од Дебар (54г), пациентка од Штип (53г), пациентка од Прилеп (66г), пациент од Кочани (66г) и еден пациент од Свети Николе (23г). 

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 16.780, бројката на оздравени пациенти е 13.949.

Голем број активни има во Скопје, Куманово, Струмица, Тетово, Гостивар. 

Можеби ќе ве интересира

Заев доби награда затоа што земјоделци ќе бидат обештетени поради невреме

Заев доби награда затоа што земјоделци ќе бидат обештетени поради невреме

Министерство за здравство: Погребот на Амди Бајрам да се организира според протоколите

Министерство за здравство: Погребот на Амди Бајрам да се организира според протоколите

Амди Бајрам починал како позитивен на Ковид-19, ќе се бараат контактите од свадбата

Амди Бајрам починал како позитивен на Ковид-19, ќе се бараат контактите од свадбата

Помалку случаи, но 14 починати во последните 24 часа од Ковид-19

Помалку случаи, но 14 починати во последните 24 часа од Ковид-19

Жени од Виница и Берово починаа на инфективното одделение во Штип

Жени од Виница и Берово починаа на инфективното одделение во Штип

Сашо Мијалков се потсети на времето кога беше поканет на Ромски бал: Почивај во мир легендо

Сашо Мијалков се потсети на времето кога беше поканет на Ромски бал: Почивај во мир легендо

Саша Богдановиќ: Доколку има интерес за КК Работнички, ќе го дадеме на нов сопственик

Саша Богдановиќ: Доколку има интерес за КК Работнички, ќе го дадеме на нов сопственик

Уапсен сопственик на угостителски објект кој работел прекувремено во Мала Речица

Уапсен сопственик на угостителски објект кој работел прекувремено во Мала Речица

Д-р Драган Даниловски: Собранието побргу да ги донесе рестриктивните мерки

Д-р Драган Даниловски: Собранието побргу да ги донесе рестриктивните мерки