28 Септември, 2021
0.0214

Дарко Димитров од Ротердам: Hurricane ќе го обелат образот на целиот Балкан, но криво ми е што Македонија не влезе во финалето

Објавено во: Македонија, Стил 22 Мај, 2021

Дарко Димитров, еден од најдобрите македонски автори, познат и надвор од границите на земјава, е потписник на темата „Loco, loco“, со која српската група Hurricane се претстави на Евровизја. Вели дека не се оптоварува со победа. За него е битен целокупниот настап и енергијата која девојките ќе ја споделат на сцената. 

„Благодарам на честитките за пласманот во финалето и поддршката од нашиот народ. Пресреќен сум што девојките се одлично прифатени од публиката ширум Европа. И во Ротердам, сите реагираат многу убаво на нивната појава. Добро е што ја темпиравме формата од првата до последната проба. Тие на секое појавување на сцената беа се подобри. Синоќа ја размрдаа сцената со нивната енергија. Се надевам дека тоа ќе го направат и во финалето. Ќе го обелат образот на целиот Балкан. Криво ми е што Македонија не се пласира во финалето. Исто така и Хрватска“, открива авторот.

Димитров има големо евровизско искуство. Соработувал со голем број пејачи учесници на Евровизија. Пред две години, беше еден од авторите на песната „Prоud“, која Тамара Тодевска ја отпеа на изборот во Тел Авив, Израел.

Повеќе детали на Женски магазин.

Можеби ќе ве интересира

Талат Џафери: Рано е за анкетна комисија за трагедијата во Тетово

Талат Џафери: Рано е за анкетна комисија за трагедијата во Тетово

Д-Р АЛЕКСАНДАР ПЕТЛИЧКОВСКИ: Ако ги оставиме децата неимунизирани, третата доза нема многу да помогне

Д-Р АЛЕКСАНДАР ПЕТЛИЧКОВСКИ: Ако ги оставиме децата неимунизирани, третата доза нема многу да помогне

Талат Џафери: Љубомир Фрчкоски е предложен за амбасадор во ОН

Талат Џафери: Љубомир Фрчкоски е предложен за амбасадор во ОН

Донација од Кроациа Осигурување Живот за Детска клиника Скопје

Донација од Кроациа Осигурување Живот за Детска клиника Скопје

Наташа Петровска не дојде на митингот на СДСМ во Битола

Наташа Петровска не дојде на митингот на СДСМ во Битола

ТРЕТА ДОЗА ВЧЕРА ПРИМИЛЕ 69 ГРАЃАНИ - еве кои се условите за да ја добиете

ТРЕТА ДОЗА ВЧЕРА ПРИМИЛЕ 69 ГРАЃАНИ - еве кои се условите за да ја добиете

МАЛЕСКИ ЗА ЦРВЕНКОВСКИ: Пострашни зборови не може да смисли ни најлутиот непријател, вака зборуваат претседатели кавгаџии

МАЛЕСКИ ЗА ЦРВЕНКОВСКИ: Пострашни зборови не може да смисли ни најлутиот непријател, вака зборуваат претседатели кавгаџии

Има уште три дена од пописот: Ќе има ли во Македонија барем 1,8 милиони жители?

Има уште три дена од пописот: Ќе има ли во Македонија барем 1,8 милиони жители?

ПОПИС УШТЕ ДВА ДЕНА: Еве колку граѓани попиша статистиката досега

ПОПИС УШТЕ ДВА ДЕНА: Еве колку граѓани попиша статистиката досега