15 Септември, 2019
0.0176

Утре без вода дел од населба Радишани

Објавено во: Мои пари 18 Февруари, 2013

Дел од населбата Радишани утре ќе остане без вода за пиење, соопштуваат од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје. Прекинот во водоснабдувањето е поради дефект во мрежата до улицата Ѓоре Ѓоревски, на самата  раскрсницата со улицата Боро Кралевски. Според најавите, корисниците на населбата Радишани вода ќе немаат од 08 до 15 часот.

Можеби ќе ве интересира

Tell the clouds Bitola is dying! - Кажете им на облаците Битола умира

Tell the clouds Bitola is dying! - Кажете им на облаците Битола умира

Завршена реконструкцијата на ул.Благоја Стевковски бб

Завршена реконструкцијата на ул.Благоја Стевковски бб

„Лице в лице“ аларм - за здрава планета и одржлива иднина

„Лице в лице“ аларм - за здрава планета и одржлива иднина

Дефектот во Пржино е саниран

Дефектот во Пржино е саниран

Дефектот во Пинтија е саниран

Дефектот во Пинтија е саниран

Прекинато водоснабдување за дел од корисниците на улица Кавалск

Прекинато водоснабдување за дел од корисниците на улица Кавалск

„Мала Италија патува” по петти пат, под отворено небо

„Мала Италија патува” по петти пат, под отворено небо

Huawei ја зацврстува лидерската позиција со врвните награди на IFA 2019 година

Huawei ја зацврстува лидерската позиција со врвните награди на IFA 2019 година

ХалкБанк открива 40 факти за филмскиот фестивал „Браќа Манаки“

ХалкБанк открива 40 факти за филмскиот фестивал „Браќа Манаки“