27 Септември, 2023
0.0228

,ДЕНОВИ НА ИТАЛИЈАНСКИ ДИЗАЈН” во Ист Гејт Мол

Објавено во: Мои пари 14 Март, 2022

Добивај вести на Viber

„Деновите на италијанскиот дизајн“ во East Gate Mall под покровителство на Амбасадата на Република Италија и ITA-Italian Trade Agency Skopje, е 10-дневен настан посветен на италијанскиот дизајн кој има за цел да го промовира одличниот избор на италијански брендови присутни во нашиот трговски центар.

Во East Gate Mall има повеќе од 20 врвни италијански брендови од модната индустрија, детска облека, накит, часовници, чевли и чанти. Од 14-ти до 24-ти март, нашите посетители ќе имаат можност да ги видат италијанските продавници брендирани со потписот на официјалниот ден на италијанскиот дизајн и да уживаат во промоциите организирани за овој настан. 

По повод настанот, East Gate Mall ќе ги исполни своите авении со посебен италијански шмек, изложувајќи ги најомилените превозни средства во оригинален италијански дизајн: прекрасните веспи и неверојатното пламено Ферари.

Не пропуштајте ја шансата да уживате во совршенството и во магичната атмосфера која само италијанскиот дизајн може да ја рекреира. Не ви треба авионски билет, треба само да дојдете во East Gate Mall!

„Деновите на италијанскиот дизајн“ во East Gate Mall под покровителство на Италијанската Амбасада и Италијанската стопанска комора, е 10-дневен настан посветен на одбележувањето на италијанскиот дизајн со цел да се покаже на нашите граѓани одличниот избор на италијански брендови присутни во нашиот трговски центар.

Во East Gate Mall има повеќе од 20 италијански брендови со најдобар квалитет од модната индустрија, детска облека, накит, часовници, чевли и чанти. Од 14-ти до 24-ти март, нашите посетители ќе имаат можност да ги видат италијанските продавници брендирани со потписот на официјалниот ден на италијанскиот дизајн.

По повод настанот, East Gate Mall ќе ги исполни своите авении со посебен италијански шмек, изложувајќи ги најомилените превозни средства во оригинален италијански дизајн: прекрасните веспи и неверојатното пламено Ферари.

Не пропуштајте ја шансата да ја искусите типичната италијанска убавина и да се задлабочите во магичната атмосфера која само италијанскиот дизајн може да ја рекреира. Не ви треба авионски билет, треба само да дојдете во East Gate Mall!

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

Кожувчанка ДОО – партнер за развој на стручен кадар во нашата држава!

Кожувчанка ДОО – партнер за развој на стручен кадар во нашата држава!

Xiaomi го лансира серијалот Xiaomi 13T

Xiaomi го лансира серијалот Xiaomi 13T

МТЕЛ ја продолжува поддршката за македонскиот спорт, потпишан договор за спонзорство со КК МЗТ Скопје

МТЕЛ ја продолжува поддршката за македонскиот спорт, потпишан договор за спонзорство со КК МЗТ Скопје

Комплетна комбинација на Concentrix и Webhelp, создавајќи диверзифициран глобален CX лидер, добро позициониран за раст

Комплетна комбинација на Concentrix и Webhelp, создавајќи диверзифициран глобален CX лидер, добро позициониран за раст

Државна лотарија е гарант на одговорно и контролирано приредување на игри на среќа

Државна лотарија е гарант на одговорно и контролирано приредување на игри на среќа

Со поддршката од Клиника Жан Митрев, Шаховскиот клуб „Скопје 72“ се натпреварува на Светското шаховско првенство за ветерани

Со поддршката од Клиника Жан Митрев, Шаховскиот клуб „Скопје 72“ се натпреварува на Светското шаховско првенство за ветерани

ИНСТАНТ ЛОЗОТ „7 Х 7“ ЌЕ МУ ЈА ПОДНОВИ ВОЗАЧКАТА ДОЗВОЛА НА ПЕНЗИОНЕРОТ МИЛЕ ОД КУМАНОВО

ИНСТАНТ ЛОЗОТ „7 Х 7“ ЌЕ МУ ЈА ПОДНОВИ ВОЗАЧКАТА ДОЗВОЛА НА ПЕНЗИОНЕРОТ МИЛЕ ОД КУМАНОВО

Конференција „Вмрежување на Инграм и Вендорите #2“: Обединување на над 100 ИТ-експерти за оформување на иднината на компјутерските системи

Конференција „Вмрежување на Инграм и Вендорите #2“: Обединување на над 100 ИТ-експерти за оформување на иднината на компјутерските системи

Онлајн-промоција на „Почитувани бубачки и други морничави приказни“од Маша Колановиќ

Онлајн-промоција на „Почитувани бубачки и други морничави приказни“од Маша Колановиќ