08 Април, 2020
0.0240

ДУИ остана без пратеничката Ермира Мехмети

Објавено во: Македонија 30 Декември, 2016

Денеска завршува мандатот на пратеничката од ДУИ Ермира Мехмети.

Како што напиша на својот фејсбук профил Мехмети од денеска е слободен граѓанин на РМ и не претставува ниту една партија.

„Јас би сакал да ве известам дека мојот мандат завршува денес, како пратеник во Собранието на Република Македонија. Во текот на изминатите осум години ми беше чест и обврска да ви служам и да работам за решавање на проблемите и да ги реализирам вашите потреби. Денес заврши овој пат полн со предизвици и одговорност за мене“, напиша Мехмети на Фејсбук.

Таа исто така рече дека од денеска јавно поднесува оставка од сите нејзини политички функции во Демократската унија за интеграција.

„Почнувајќи од денес, јас, Емира Мехмети, сум слободен граѓанин и не претставувам ниту една партија. Сите симболи и политичката иконографија, почнувајќи од денес и во деновите што доаѓаат, ќе бидат отстранети од мојата официјална фан страна на Фејсбук.

На крај, дозволете ми да ви посакам  Среќна Нова 2017 Година и ви посакувам на сите без дискриминација, здравје, просперитет и благосостојба!“, пишува уште таа.

Мехмети неодамна стана нотар како и советник во австриското собрание.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Полна Месечина во време на епидемија

(ФОТО) Полна Месечина во време на епидемија

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Ја изгубија битката со коронавирусот, три нови жртви

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Ја изгубија битката со коронавирусот, три нови жртви

ФОТОГАЛЕРИЈА: Скопје пусто, почна полицискиот час

ФОТОГАЛЕРИЈА: Скопје пусто, почна полицискиот час

Двајца штипјани се излекуваа од коронавирусот

Двајца штипјани се излекуваа од коронавирусот

Петровска: Во ист автомобил не смее да се возат повеќе од тројца патници

Петровска: Во ист автомобил не смее да се возат повеќе од тројца патници

(ВО ЖИВО) Прашања и одговори за ограничувањето на движењето

(ВО ЖИВО) Прашања и одговори за ограничувањето на движењето

ЗАГАДЕН ВОЗДУХ И КОВИД 19: Oвие два фактори се фатални за луѓето

ЗАГАДЕН ВОЗДУХ И КОВИД 19: Oвие два фактори се фатални за луѓето

Повеќе пунктови за тестирање, бара Кризниот штаб од Куманово

Повеќе пунктови за тестирање, бара Кризниот штаб од Куманово

Почина 27 годишната родилка од Куманово

Почина 27 годишната родилка од Куманово