16 Јуни, 2019
0.0220

Е-продавниците стигнаа и во Битола

Објавено во: Мои пари 05 Април, 2013

Во рамкита на проектот на Министерството за информатичко општество и администрација,  денеска во Битола беше отворена електронска продавница со ИТ услуги.

„Во оваа електронска продавница ќе може се набават курсеви за изучување програмски јазици, да се прават софтверски апликации за потребите на граѓаните во Република Македонија, но и на сите граѓани во светот што се вклучени на интернет“, рече министерот за информатичко општество и администрација Иво Ивановски.

Претходно, како што рече, беа отворени електронски продавници од текстилната индустрија, туризам, продукти за фармацевтската индустрија.

Во Република Македонија досега се отворени околу 250 електронски продавници.

Можеби ќе ве интересира

Денес започнува „Запознај ја Преспа“ – првиот ден на програмата панел дискусии и богата музичка понуда

Денес започнува „Запознај ја Преспа“ – првиот ден на програмата панел дискусии и богата музичка понуда

Уличен дефект од рано утринава на оваа скопска улица

Уличен дефект од рано утринава на оваа скопска улица

12. Викенд Медиа Фестивал (Weekend Media Festival) од 19. – 22. Септември, 2019 година

12. Викенд Медиа Фестивал (Weekend Media Festival) од 19. – 22. Септември, 2019 година

Нoвите JAGUAR F-PACE И RANGE ROVER EVOGUE ќе ги пречекаат гостите на британската амбасада

Нoвите JAGUAR F-PACE И RANGE ROVER EVOGUE ќе ги пречекаат гостите на британската амбасада

Светски познатиот фотограф Давид Јероу (DAVID YARROW) фотографираше уникатни слики од дивината благодарејќи на новиот LAND ROVER DEFENDER

Светски познатиот фотограф Давид Јероу (DAVID YARROW) фотографираше уникатни слики од дивината благодарејќи на новиот LAND ROVER DEFENDER

Дуално образование - Придобивки и проценка на Европската комисија

Дуално образование - Придобивки и проценка на Европската комисија

Криминалот им цвета на крадците на велосипеди, дреме ли полицијата во главниот град

Криминалот им цвета на крадците на велосипеди, дреме ли полицијата во главниот град

Отворена новата експозитура на ИутеКредит во Струмица

Отворена новата експозитура на ИутеКредит во Струмица

Подгответе се за Hamilton Ventura

Подгответе се за Hamilton Ventura