28 Мај, 2020
0.0188

Еден од главните слуги на кралицата Елизабета позитивен на корона-тестирањето

Објавено во: Свет, Корона Вирус 29 Март, 2020

Се кренаа нови стравувања за здравјето на кралицата Елизабета, откако еден од нејзините висорангирани слуги бил позитивен на тестот за коронавирус.

Неименуваниот помошник се верува дека имал близок контакт со нејзиното Височество и сега е дома самоизолиран.

Должностите што слугата требаше да ги преземе вклучуваат прошетка на кучињата и служење храна и пијалок за 93-годишната кралица..

Извор за „Сан“ изјави: „Сите се преплашени, не само за себе, туку и за кралицата и војводата.

„Ако сите околу нив сè уште не биле тестирани, тие треба да бидат и јас сум сигурен дека ќе бидат. Во моментот постои чувство на страв во воздухот.

„Слугата доаѓаше и ги собираше кучињата и ја гледаше кралицата на дневна основа извршувајќи нормални должности.

„Застрашувачки е да се размислува колку беа блиски“.

Кралицата и војводата од Единбург се изолираа во замокот Виндзор откако пандемија на коронавирус ја зафаќа Велика Британија.

Персоналот ги извршува само основните должности.

Бакингемската палата вели дека кралицата останува во добра здравствена состојба.


Можеби ќе ве интересира

ВИРУСОТ СЕ ВРАТИ: Јужна Кореја сега има 11.344 заразени

ВИРУСОТ СЕ ВРАТИ: Јужна Кореја сега има 11.344 заразени

РАБОТНИЦИТЕ ПАЛЕА ГУМИ: Ги разгневи затворањето на фабриката на Нисан во Барселона

РАБОТНИЦИТЕ ПАЛЕА ГУМИ: Ги разгневи затворањето на фабриката на Нисан во Барселона

ТУРИЗМОТ ОДИ ВО ДРУГА НАСОКА: Oгромен пад, но и почеста посета на планини

ТУРИЗМОТ ОДИ ВО ДРУГА НАСОКА: Oгромен пад, но и почеста посета на планини

КИПАР: Владата ќе ги покрие трошоците за заболените од коронавирус

КИПАР: Владата ќе ги покрие трошоците за заболените од коронавирус

УНИКАТНО: Oваа земја ќе покрива дел од трошоците за патување на странските туристи

УНИКАТНО: Oваа земја ќе покрива дел од трошоците за патување на странските туристи

СЕ ПЛАШАТ ОД КОРОНАВИРУСОТ: Русите патуваат со приватни авиони, но не се единствени

СЕ ПЛАШАТ ОД КОРОНАВИРУСОТ: Русите патуваат со приватни авиони, но не се единствени

КАКО ЌЕ ЗАЗДРАВУВА ЕВРОПСКАТА ЕКОНОМИЈА: Фон дер Лајен ќе објави денеска

КАКО ЌЕ ЗАЗДРАВУВА ЕВРОПСКАТА ЕКОНОМИЈА: Фон дер Лајен ќе објави денеска

ОПАСНОСТ: Светот ќе се соочи со нов бран на заразени

ОПАСНОСТ: Светот ќе се соочи со нов бран на заразени

СВЕТОТ БРОИ НОВОЗAРАЗЕНИ: 5,5 милиони заразени со корона вирусот, Бразил е ново жариште

СВЕТОТ БРОИ НОВОЗAРАЗЕНИ: 5,5 милиони заразени со корона вирусот, Бразил е ново жариште