24 Јуни, 2018
0.5172
    ALK 8331.04    0.37%     BESK 9899    1.01%     COMA 306    0%     GRNT 848.09    2.11%     KMB 5322.64    1.79%     MPT 43620.21    5.11%     MTUR 4790.91    1.94%     OHB 6376.92    -0.37%     OKTA 4747    9.98%     POPK 15    7.14%     RMDEN16 95.5    0%     RMDEN17 95.6    0.21%     RZLV 82.6    1.98%     RZUS 149.5    6.03%     STB 981.83    1.27%     STBP 896.62    0.28%     STIL 153.87    3.97%     TETE 2299.91    0.45%     TNB 13946.7    1.16%     TPLF 1113    -9.95%     TTK 1030.25    2.55%     UNI 2618.83    8.01%     ZILU 262.98    2.73%

Економија

Владиниот тим ги повика Бразилците да инвестираат во Македонија

Владиниот тим ги повика Бразилците да инвестираат во Македонија

26 Април, 2013

Холанѓаните слетаа во Охрид, надлежните очекуваат 400 илјади туристи летово

Холанѓаните слетаа во Охрид, надлежните очекуваат 400 илјади туристи летово

26 Април, 2013

Се намалуваат кражбите на старо железо, течат роковите за дозволи кај откупувачите

Се намалуваат кражбите на старо железо, течат роковите за дозволи кај откупувачите

26 Април, 2013

ССК ја шири мрежата на соработка со коморите од целиот свет

ССК ја шири мрежата на соработка со коморите од целиот свет

26 Април, 2013

Идните добивки, надеж за „Жито Лукс“ да ја покрие загубата

Идните добивки, надеж за „Жито Лукс“ да ја покрие загубата

26 Април, 2013

Обука за градежни дозволи по електронски пат

Обука за градежни дозволи по електронски пат

26 Април, 2013

Колкава е просечната заработка на еден Македонец во февруари?

Колкава е просечната заработка на еден Македонец во февруари?

26 Април, 2013

Во Охрид пристигна првата група туристи од Холандија

Во Охрид пристигна првата група туристи од Холандија

26 Април, 2013

Инфо ден за можностите за користење ветерна и сончева енергија

Инфо ден за можностите за користење ветерна и сончева енергија

26 Април, 2013

Кинеска бизнис делегација во посета на Македонија

Кинеска бизнис делегација во посета на Македонија

26 Април, 2013

Лани на одмор во Бугарија, годинава во Јордан – бериќетна летна сезона за туристичките агенции!

Лани на одмор во Бугарија, годинава во Јордан – бериќетна летна сезона за туристичките агенции!

26 Април, 2013

Отворен саемот за туризам, бројот на гости во земјава расте

Отворен саемот за туризам, бројот на гости во земјава расте

25 Април, 2013

Пад на потрошувачката на струја во јануари

Пад на потрошувачката на струја во јануари

25 Април, 2013

Рокот истекува, котацијата на берза станува задолжителна за компаниите

Рокот истекува, котацијата на берза станува задолжителна за компаниите

25 Април, 2013

Понеповолна состојбата во преработувачката индустрија во март во однос на февруари

Понеповолна состојбата во преработувачката индустрија во март во однос на февруари

25 Април, 2013

Кој ќе се крши со јајца-Македонците за Велигден во Истанбул, Париз, Венеција..

Кој ќе се крши со јајца-Македонците за Велигден во Истанбул, Париз, Венеција..

25 Април, 2013

Превенција и санкции за помалку пиратерија

Превенција и санкции за помалку пиратерија

25 Април, 2013

Компаниите на Бразил преку Македонија до Европа

Компаниите на Бразил преку Македонија до Европа

25 Април, 2013