23 Април, 2024
0.0252

ЕВЕ КАКО ОДИ ЛЕКУВАЊЕТО НА КЕЈТ: Има помош во борбата со ракот, упатените ооткриваат детали

Објавено во: Свет 02 Април, 2024

Добивај вести на Viber

Кејт Мидлтон, принцезата од Велс и понатаму е во центарот на вниманието на светските медиуми, иако шпекулациите за нејзината здравствена состојба се намалени, откако откри дека има рак. Нејзиното семејство, вклучувајќи ги и нејзините родители, брат и сестра, и пружиле голема поддршка на принцезата во тој тежок период.

„Таа има многу близок круг на пријатели. Особено во Норфолк, тој има навистина блиски пријатели таму. Но, мислам дека вистинската поддршка и ветер зад неа се нејзините родители, нејзиниот брат Џејмс и нејзината сестра Пипа. Иако не ги гледате често заедно, дури и на фотографии, тие се многу во животот на принцезата“, изјави за Entertainment Tonight кралската аналитичарка Кејти Никол.

По потресната и шокантна објава дека на Кејт Мидлтон и е дијагностициран рак, нејзиниот брат Џејмс сподели порака со поддршка за својата постара сестра.

„Со текот на годините заедно искачивме многу планини. Како семејство и ова ќе го поминеме“, напиша тој.

Никол исто така рече дека на родителите на принцезата од Велс, Керол и Мајкл, им олеснало што нејзиниот рак бил фатен во рана фаза, па затоа веруваат дека е позитивно што Кејт ќе оди на превентивна хемотерапија.

Кетрин ќе ги има најдобрите лекари во светот кои ќе ја чуваат, па затоа е во сигурни раце. Керол и Мајкл, тие отсекогаш биле неверојатно силна двојка и исто така многу реални. Она што тој ќе го направи сега е да и ја даде (Кејт) сета поддршка што и е потребна, вклучително и Вилијам и нивните внуци (Џорџ, Шарлот и Луис)“, заклучила Никол.

Во своето видео каде откри дека има рак, Кејт рече дека нејзиниот сопруг, принцот Вилијам, бил покрај неа цело време. Во својот говор, принцезата открила и дека била подложена на превентивна хемотерапија и дека нејзината болест била откриена по големата операција на абдоменот во јануари.

„Ова, се разбира, беше огромен шок и Вилијам и јас направивме се што можеме за да се справиме со ова приватно и да го обработиме за да го заштитиме нашето младо семејство. Како што можете да замислите, за ова беше потребно време. Ми требаше време да се опоравам од големата операција за да започнам понатамошно лекување. Но, што е најважно, ни требаше време да им објасниме сè на Џорџ, Шарлот и Луи на начин што им одговараше и да ги увериме дека ќе бидам добро. „Како што им кажав, добро сум и секој ден станувам се посилна и посилна со тоа што се фокусирам на работи кои ми помагаат да заздравам“, рече Кејт во својот говор.

„Страница шест“ дознава дека принцот од Велс (41) не се појавил на комеморацијата на неговиот кум, грчкиот крал Константин Втори во февруари токму поради болеста на Кејт. Како што тогаш објави палатата Кенсингтон, принцот го откажал присуството на настанот во последен момент, „од приватни причини“.

Оттогаш, Вилијам и Кејт се заедно со нивните деца во Анмер Хол во Норфолк за да уживаат во семејното време.

Кејт нема да му се придружи на кралското семејство на овогодинешната велигденска служба поради тековниот третман со хемотерапија, а се уште не е познато дали Вилијам и нивните деца ќе присуствуваат.

Според упатените во палатата, Вилијам „прави се што може“ за да ги извршува своите должности додека неговата сопруга се фокусира на своето здравје.

„Една минута таа трча на училиште, а сега е неверојатно под стрес“, додаде изворот на Page Six.

Според пишувањата на медиумите, кралот Чарлс, кому исто така му бил дијагностициран рак, ја посетил Кејт најмалку два пати додека била во болница, заедно со неговата сопруга, кралицата Камила.

Нова.рс.

Можеби ќе ве интересира

ЗЕЛЕНСКИ: Ако француските авиони можеа да го заштитат небото на Израел, зошто не и на Украина?

ЗЕЛЕНСКИ: Ако француските авиони можеа да го заштитат небото на Израел, зошто не и на Украина?

(ВИДЕО) РУСИТЕ ЈА ПОГОДИЈА ТЕЛЕВИЗИСКАТА КУЛА ВО ХАРКОВ: Taa се скрши на половина и се урна

(ВИДЕО) РУСИТЕ ЈА ПОГОДИЈА ТЕЛЕВИЗИСКАТА КУЛА ВО ХАРКОВ: Taa се скрши на половина и се урна

(ВИДЕО) УКРАИНЦИТЕ ОБЈАВИЈА СНИМКА: Еве како го уништија бродот Комуна на Крим

(ВИДЕО) УКРАИНЦИТЕ ОБЈАВИЈА СНИМКА: Еве како го уништија бродот Комуна на Крим

ГРЦИЈА, ИТАЛИЈА И ФРАНЦИЈА СЕ НАЈЗАДОЛЖЕНИ ЗЕМЈИ: Бугарија и Естонија најмалку, еве што покажуваат податоците

ГРЦИЈА, ИТАЛИЈА И ФРАНЦИЈА СЕ НАЈЗАДОЛЖЕНИ ЗЕМЈИ: Бугарија и Естонија најмалку, еве што покажуваат податоците

Дуда: Полска е подготвена да распореди нуклеарно оружје на НАТО на своја територија

Дуда: Полска е подготвена да распореди нуклеарно оружје на НАТО на своја територија

ОРБАН ПРЕДУПРЕДУВА: Во Европа владее воено расположение, Брисел си „игра со оган“

ОРБАН ПРЕДУПРЕДУВА: Во Европа владее воено расположение, Брисел си „игра со оган“

СО ПАДОТ НА ПРОДАЖБАТА ПАЃААТ И ЦЕНИТЕ: Тесла ги поевтинува своите автомобили во Европа, Африка и Блискиот Исток

СО ПАДОТ НА ПРОДАЖБАТА ПАЃААТ И ЦЕНИТЕ: Тесла ги поевтинува своите автомобили во Европа, Африка и Блискиот Исток

ПРИНЦОТ ХАРИ ЗАСЕКОГАШ ГИ ПРЕКИНА ВРСКИТЕ СО КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО?: Во јавноста протекоа лични документи

ПРИНЦОТ ХАРИ ЗАСЕКОГАШ ГИ ПРЕКИНА ВРСКИТЕ СО КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО?: Во јавноста протекоа лични документи

ДУБАИ СЕКОГАШ Е НАД НИВОТО - НЕРЕАЛНИ СЦЕНИ ПО ПОПЛАВИТЕ: Еве вака се превезуваат скапите автомобили (ВИДЕО)

ДУБАИ СЕКОГАШ Е НАД НИВОТО - НЕРЕАЛНИ СЦЕНИ ПО ПОПЛАВИТЕ: Еве вака се превезуваат скапите автомобили (ВИДЕО)