26 Јули, 2021
0.0217

(ФОТО) МАКЕДОНЦИТЕ НАВАЛИЈА НА ГРЧКИТЕ ПЛАЖИ - на Богородица врие од возила, да се искористи продолжениот викенд

Објавено во: Македонија 18 Јуни, 2021

Продолжениот викенд во земјава поради денешниот празник Задушница, кој ќе трае три дена, беше добар повод огромоен број граѓани од земјава да заминат на некоја од грчките плажи. 

Некои од граѓаните можеби сега почнуваат да го користат годишниот одмор.

Од утрово може да се забележи метеж на граничниот премин Богородица - Евзони со Грција. 

Читатели за Фактор испратија фотографии од кои се гледа големиот број возила кои мораат да чекаат и до еден час за влез кај нашиот јужен сосед. 

Топлото време кое се најавува за сите денови од продолжениов викенд, измамија многумина да се решат да заминат во Грција. 

Инаку, грчките власти најавија дека за влез во таа држава нема да е потребен ПЦР тест, туку само брз тест, а се разбира, влез ќе биде возможен и за вакцинираните граѓани.

Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Охрид го задржува статусот на УНЕСКО, oва е последен аларм

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Охрид го задржува статусот на УНЕСКО, oва е последен аларм

(ВИДЕО) Ахмети води оро на свадба во Зајас

(ВИДЕО) Ахмети води оро на свадба во Зајас

ИНСТИТУЦИИТЕ ДА НЕ СПИЈАТ: Соседите и Здружението „Стоп за грабежот“ му дадоа поддршка на Бањоглав кој остана без својот дом

ИНСТИТУЦИИТЕ ДА НЕ СПИЈАТ: Соседите и Здружението „Стоп за грабежот“ му дадоа поддршка на Бањоглав кој остана без својот дом

Даниловски очекува нов бран во средината на август

Даниловски очекува нов бран во средината на август

Момче од Пирок со пиштол го рани другарот

Момче од Пирок со пиштол го рани другарот

Бројот на активни се искачи на 310

Бројот на активни се искачи на 310

Градоначалникот на Штип Сашко Николов спасил жена на плажа

Градоначалникот на Штип Сашко Николов спасил жена на плажа

Нови 24 заразени со коронавирус, починати нема

Нови 24 заразени со коронавирус, починати нема

Нуредини: Охрид го задржува статусот на УНЕСКО

Нуредини: Охрид го задржува статусот на УНЕСКО