21 Мај, 2018
0.3475
    ALK 8098.79    0.29%     BESK 7738.39    -2.05%     GRNT 743.11    -1.78%     KMB 4373.93    0.64%     MKSD 204    9.68%     MPT 30016.78    0.05%     MTUR 4100    -0.41%     OHB 6498.44    0.11%     PPIV 44500    0%     RMDEN16 95.5    0.42%     RZLE 14    0%     RZLV 44    0%     RZUS 124.82    -0.94%     STB 1022.5    -0.26%     STBP 1102.85    0.07%     STIL 132.97    3.31%     TEL 270    -1.46%     TNB 13718    3%     TPLF 1573.88    -1.18%     TTK 860    -1.23%     UNI 2420.09    2.55%     ZILU 238    8.18%

(ФОТО) Почесни плотуни по повод 8 - ми Септември

Објавено во: Македонија, Галерија 07 Септември, 2017

Почесна артилериска стрелба со плотуни е организирана по повод празникот 8 - ми Септември - Денот на независноста на Македонија. 

Владата на Република Македонија која ја организира централната прослава за 8 - ми Септември одбра да го направи тоа под мотото „Македонија слободна, слободно живее“. 

Од Владата посочија дека прославата ќе има скромен буџет за овогодинешната прослава, а истата започнува уште денеска од 17:30 часот. Во музичкиот дел ќе настапат Бени Шаќири, Влатко Стефановски, Љубојна, К’пурдат од Тетово, Шутка Рома Рап и хип хоп артистот Слаткар.

ФОТО ФАКТОР


Можеби ќе ве интересира

Македонски алпинист загина на Еверест

Македонски алпинист загина на Еверест

Скопјанец прободен со нож

Скопјанец прободен со нож

ВРЕМЕНСКО ДЕСТАБИЛИЗИРАЊЕ: Доаѓа циклонот Владимир

ВРЕМЕНСКО ДЕСТАБИЛИЗИРАЊЕ: Доаѓа циклонот Владимир

Левица ќе поднесе кривична против Заев за загрозување на независноста

Левица ќе поднесе кривична против Заев за загрозување на независноста

Мицкоски: Ветуваа живот донесоа чемер и јад

Мицкоски: Ветуваа живот донесоа чемер и јад

(ВИДЕО) Жена од Карписките острови кажува што знае за Македонија

(ВИДЕО) Жена од Карписките острови кажува што знае за Македонија

Македонија доби награда на Евровизија за најлошо облечени учесници

Македонија доби награда на Евровизија за најлошо облечени учесници

Шеќеринска: Република Илинденска Македонија претставува одлична база за решение

Шеќеринска: Република Илинденска Македонија претставува одлична база за решение

Од МНР соопштија кога и каде продолжува новата рунда преговори

Од МНР соопштија кога и каде продолжува новата рунда преговори