26 Септември, 2022
0.0308

Галеника организира забава за деца во Градски парк

Објавено во: Мои пари 22 Септември, 2022

Добивај вести на Viber

Компанијата Галеника во сабота во Градскиот парк во Скопје од 12 часот организира забава за деца „Здраво Есен“. Два часа исполнети со забавни активности, музика и многу награди ве чекаат на Школка во парк за да го прославиме почетокот на есента. 

За најмладите Галеника организираше мини ликовна колонија каде дечињата ќе редат колажи или ќе го цртаат „Здравко – здрав како лав“, додека оние со спортски дух ги очекува ракометен гол, каде Здравко ќе се обиде да ги запре ударите со топка од младите ракометни таленти. 

Македонскиот шампион во решавање Рубикова коцка Ристо Чешмеџиевски ќе открие тајни како полесно и побрзо да ги подредите боите на магичната коцка. 

За оние кои сакаат да споделат убави фотографии и видеа на социјалните мрежи има специјални изненадувања. 

За добро расположение од 12 часот концертот стартува со музичкиот избор на DJ Mats, кому ќе му се придружи и младиот пејач Пајак од Охрид. 

Од 13 часот забавата ќе продолжи со Антониа Гиговска и нејзиниот бенд. 

Ваша Галеника ве очекува да се дружиме и забавуваме. Посветени на луѓето, верни на здравјето.

ПР Објава

Можеби ќе ве интересира

Ingram Micro: Над 100 ИТ експерти од Македонија, Косово и Албанија на вмрежување во Охрид

Ingram Micro: Над 100 ИТ експерти од Македонија, Косово и Албанија на вмрежување во Охрид

„Макпетрол“ најуспешен на младинскиот карате куп на Македонија

„Макпетрол“ најуспешен на младинскиот карате куп на Македонија

ЗАШТИТНОТО ЛИЦЕ НА ВИДЕОЛОТАРИЈА, МАКЕДОНСКАТА ФУДБАЛСКА ИКОНА, ГОРАН ПАНДЕВ ЈА ЗАОКРУЖИ СВОЈАТА ФУДБАЛСКА КАРИЕРА

ЗАШТИТНОТО ЛИЦЕ НА ВИДЕОЛОТАРИЈА, МАКЕДОНСКАТА ФУДБАЛСКА ИКОНА, ГОРАН ПАНДЕВ ЈА ЗАОКРУЖИ СВОЈАТА ФУДБАЛСКА КАРИЕРА

Fashion Group: Oдржливата колекција „Blue Me“ на брендот Kiko Milano ги освои срцата на македонските инфлуенсери

Fashion Group: Oдржливата колекција „Blue Me“ на брендот Kiko Milano ги освои срцата на македонските инфлуенсери

Голден Арт сезонава со две екипи во сениорска конкуреција и над 100 ракометари во сите возрасни категории

Голден Арт сезонава со две екипи во сениорска конкуреција и над 100 ракометари во сите возрасни категории

Американските стопански комори обединети за подобрување на регионалното бизнис опкружување

Американските стопански комори обединети за подобрување на регионалното бизнис опкружување

Избрани победниците на конкурсот за дизајн на корици – „Порта Европа“

Избрани победниците на конкурсот за дизајн на корици – „Порта Европа“

Формирање на здрави животни навики уште од мали нозе: Возење велосипед и тротинет- за ден без автомобили

Формирање на здрави животни навики уште од мали нозе: Возење велосипед и тротинет- за ден без автомобили

Градете ја својата иднина на најатрактивната локација во Скопје - изберете дом во „Гранд Ривер“

Градете ја својата иднина на најатрактивната локација во Скопје - изберете дом во „Гранд Ривер“