04 Април, 2020
0.0247

ГАЛЕРИЈА: Македонија го доби деветиот собраниски состав

Објавено во: Македонија 30 Декември, 2016

Македонија денеска го доби новиот 9-ти по ред собраниски состав.

Собранието ги верификуваше мандатите на сите 120 пратеници. На седницата не присуствуваа пратениците од ДПА, а не се појави ниту претседателот на државата, Ѓорге Иванов. На конститутивната седница присуствуваа дипломатскиот кор, претставници на верските заедници, премиерот Емил Димитриев. Претседател на Собранието дополнително ќе се избира.Можеби ќе ве интересира

Уште седум ново инфицирани со Ковид-19 во Куманово

Уште седум ново инфицирани со Ковид-19 во Куманово

Мобилна апликација за следење на информациите со КОВИД-19

Мобилна апликација за следење на информациите со КОВИД-19

Статистика на Чулев за (не)почитување на мерките

Статистика на Чулев за (не)почитување на мерките

Вријат таборите: Кој е заслужен за помошта од Словенија - Мицкоски или Владата

Вријат таборите: Кој е заслужен за помошта од Словенија - Мицкоски или Владата

Полициски час: Приведени 28 лица

Полициски час: Приведени 28 лица

ДЕЦА ВНИМАВАЈТЕ: Далечинското учење е задолжително

ДЕЦА ВНИМАВАЈТЕ: Далечинското учење е задолжително

ВАЖНО: Психолошка поддршка по телефон

ВАЖНО: Психолошка поддршка по телефон

Филипче: Чувајте се колеги!

Филипче: Чувајте се колеги!

Карантински викенд за кумановци

Карантински викенд за кумановци